• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
Всичко за дърводелството
Някой да даде мнение за този диск?

Прикачен файл

IMG_1421.JPG
Евтин диск за рискови материали.Реже като е заточен, като всички други.Ползвам го когато правя неотговорни срезове, или ползвам кофти материали с камъчета и пирони и твърди покрития като ламинираниия паркет примерно.
Заточването струва повече от диска.
Боклук е. Дори не са балансирани малко от малко, "бият" та...
И е силно непрепоръчителен за "рискови" материали! Хвърчат зъби за страх !
Идеален е за фазер и наполовина на дадените му макс обороти.
Аз точно този си купих, но не съм го тествал още. Наистина ли е толкова калпав? Че ще режа предимно дъски с него по 2-3см дебелина.
Калпав е много широко понятие.Аз от около година ползвам на фтезата 7-8 диска от най-фалшивите за канали с различна ширина
коклото по-широк канал искам слагам повече дискове .Направил съм стотици метри ами бачкат си.
Това ако е някаква стара фреза с по-голям шпиндел ( нямам идея дали така се казва ) - може.

Но до колкото знам новите нямат такава възможност, точно заради опасността ако се сложат повече дискове, за да правят канали.

Не случайно т.нар. dado blades се продават само в щатите,а тукашните уреди няма как да работят с тях.
Май не си виждал фреза!?Стандарта си е 30мм.На всякаде ги има.И това американското дето му казваш и тук го има и то е 30мм за 250лв.И лакатушеш или пиян циркуляр има за канали и той е фи 30 надали си чувал за него.Та варианти има и са на всякаде по света .Един канал можеш да го направиш с няколко нашини ако ги имаш но въпроса е да помислиш с кое е най-лесно и в моя случай и евтино.
пишман_майстор написа:Боклук е. Дори не са балансирани малко от малко, "бият" та...
И е силно непрепоръчителен за "рискови" материали! Хвърчат зъби за страх !
Идеален е за фазер и наполовина на дадените му макс обороти.

Ако всичко това което казваш е вярно, нямаше да се продават в Германия. Щяха да са забранени.
Колега всеки пазар, си има клиент. Всичко е в "допустими" стойности нали.... дори и за Германия. Мен не ме слушай, аз съм си ....пишман майстор, просто съм малко по-взискателен ( вероятно) и одобрявам качествените инструменти ( и не само тях ). Важното е, че при мен, когато кажа, че даден продукт не става , мнението не е "изсмукано" от пръстите ми, защото съм го пробвал и така съм го преценил . Поздрави и нищо лично към никого .
пишман_майстор написа:Колега всеки пазар, си има клиент. Всичко е в "допустими" стойности нали.... дори и за Германия. Мен не ме слушай, аз съм си ....пишман майстор, просто съм малко по-взискателен ( вероятно) и одобрявам качествените инструменти ( и не само тях ). Важното е, че при мен, когато кажа, че даден продукт не става , мнението не е "изсмукано" от пръстите ми, защото съм го пробвал и така съм го преценил . Поздрави и нищо лично към никого .

Напротив! Аз оценявам мнението ти, но не мисля, че биха допуснали да се продава в случай, че "хвърчат зъби". Аз също обичам качествените инструменти! Сега да уточня: като за 3 евро струва ли си този диск?

Взех го просто за всеки случай, като резервен вариант.
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Дърводелство”