• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
Всичко за дърводелството
cvetomir_77 написа:
пишман_майстор написа:Колега всеки пазар, си има клиент. Всичко е в "допустими" стойности нали.... дори и за Германия. Мен не ме слушай, аз съм си ....пишман майстор, просто съм малко по-взискателен ( вероятно) и одобрявам качествените инструменти ( и не само тях ). Важното е, че при мен, когато кажа, че даден продукт не става , мнението не е "изсмукано" от пръстите ми, защото съм го пробвал и така съм го преценил . Поздрави и нищо лично към никого .

Напротив! Аз оценявам мнението ти, но не мисля, че биха допуснали да се продава в случай, че "хвърчат зъби". Аз също обичам качествените инструменти! Сега да уточня: като за 3 евро струва ли си този диск?

Взех го просто за всеки случай, като резервен вариант.

При мен така беше,диска за рязане на дърво на GUDE 250мм копие на Парксайд(всичко идва от един завод) уж немски хвърчаха здраво зъби :-D Аз работя с плексигласов протектор на лицето за всеки случай...
Ако искаш ще ти го подаря да разгледаш отчупените зъби, малко да ти настръхне косата,трябва да го потърся на вилата. :roll:

Засега ползвам на Бош за 100 лв. (В момента е в шкафа) имам и комплект 3 диска на парксайд,ама са за герунга. Да ви кажа,че стават за неотговорни дейности
Последна промяна от profesionalist_wood на съб сеп 16, 2017 1:58 pm, променено общо 1 път.
cvetomir_77 написа: ...но не мисля, че биха допуснали да се продава в случай, че "хвърчат зъби".

Така, хайде да видим в каква връзка споменавам това :
miliad написа:Евтин диск за рискови материали.Реже като е заточен, като всички други.Ползвам го когато правя неотговорни срезове, или ползвам кофти материали с камъчета и пирони и твърди покрития като ламинираниия паркет примерно.
Заточването струва повече от диска.

И моето под това мнение :
пишман_майстор написа:...И е силно непрепоръчителен за "рискови" материали! Хвърчат зъби за страх !...

И сега колега cvetomir_77 направихте ли връзка с коментара ми :)
За мен рязане на рисков материал, означава избор на неподходящ диск за рязането му . Затова и наблегнах на това с цел да предпазя други колеги, щото видиш ли той не става , ма поне да резна тук кофражните дъски от строежа...Риска си е наличен!
И да...дисковете не стават , защото купени три диска от мен и трита дадоха дисбаланс и много дразнеща фина вибрация. При колега - същата работа ( заедно ги купихме) . Накрая той ги използва да нареже старата си дървена дограма с тях. На другия ден видях какво е станало с тях ( всъщност- какво е останало от тях :) ) пластини изпочупени/липсващи и то не от големи пирони, а от малките по черчеветата, дето са фиксирали стъклото ....
Аз приключвам с коментарите по дисковете... успех .
Евтини дискове хвърляме ги в боя и каквото стане .Aз одрязах две забравени видий с freud-a и той отиде за заточване .Работите ли с боклук материал не очаквайте нищо хубаво.От както почнах да давам по над 100лв за дискове станах доста дисциплиниран към материала с който работя.Работя ли само с материал от сушилня забелязвам и ленти,ножове на абрихт,дискове карат по 5 пъти повече между заточванията...
Аз пък за евтини дискове вземам Райдър. Не се смейте, на най-малкия циркуляр вземам 210х30, с 60 зъба, яде всичко и като се затъпи отива "в кофата".
Щот не си знаел тия за по 2 лв. Райдера на този рамер е 10 лв - http://www.onlinemashini.bg/disk-za-cirkulqr-raider-185x60tx200mm/17016
Между другото, преди да си взема педесетина от тия дискове по 2 лв, карах с разни други. На един битак мернах едни по 4 лв и ги изкупих всичките (десетина бяха). Слагам от тях един нов и почвам да режа напречно чамови дъски с пендулата. Трябваше ми междувременно да резна 2-3 парчета ламиниран паркет, да си направя нек'ви ограничители с тях. Ми след паркета вече диска не щеше да реже чама хич. Даже имам спомен, че изгорих една пендула да я напъвам. Докато на тия от 2-та лева не съм виждал таква очебийна разлика.
Е, виж сега - аз не мога да ползвам чак такива ментета :lol: :lol: :lol:
Шегувам се, просто не зная как ще се държи диска или зъбите. Райдър, колкото и да са нисък клас, все малко от малко си гледат качеството. От много време не съм попадал на крив диск, а не помня да ми се е чупил зъб. При тези машини е доста опасно.
Новата ми скромна и непретенциозна придобивка.

Изображение
Chefo77 написа:Е, виж сега - аз не мога да ползвам чак такива ментета :lol: :lol: :lol:
Шегувам се, просто не зная как ще се държи диска или зъбите. Райдър, колкото и да са нисък клас, все малко от малко си гледат качеството. От много време не съм попадал на крив диск, а не помня да ми се е чупил зъб. При тези машини е доста опасно.

Да ти кажа, че и алуминий режа с тия и не съм виждал досега счупен зъб. То стана все едно аз ги продавам, а не е така. Всеки е свободен да си купува каквото иска - само споделям, че тези ги ползвам и харесвам.
cvetomir_77 написа:Новата ми скромна и непретенциозна придобивка.

Изображение

2 такива си бях взел едната адски тежка чугунена.В момента когато ми изпадна да си купя българска трифазна за 150лева, ги подарих на приатели да се мъчат. :-D
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Дърводелство”