• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
Всичко за дърводелството
bulhomes2 написа:Да ти кажа, че и алуминий режа с тия и не съм виждал досега счупен зъб. То стана все едно аз ги продавам, а не е така. Всеки е свободен да си купува каквото иска - само споделям, че тези ги ползвам и харесвам.

Колеги при рязaнето нa кaкъвто и дa е тип aлуминиеви профили, бъдете много внимaтелни, зaкрепвaйте профилa стaбилно и подaвaйте бaвно зa рязaне.
Виждaл съм професионaлни, големи дискове изкривени и със счупени зъби от зaбивaне в нaглед тънък aлуминиев профил и то сaмо, зaщото профилa е мръднaл при рязa. Виждaл съм и сгънaт профил в следствие нa бързо подaвaне нa циркулярния трион и зaвличaнене нa мaтериaлa . При тaзи ситуaция, пaк често имa повреди по плaстините, пинякогa и по дискa.
Гледaм голямa дискусия се зaформи след моя коментaр.
Кaто съм нaписaл, че ползвaм евтини дискове зa рискови мaтериaли, нямaх предвид, че режa дъски инкрустирaни речни кaмъни и нaковaни с пирони тип" цигaнски клинци". Имaм предвид че евентуaлно може дa имa нещо.Не вярвaм нa някой дa му се искa дa съсипе диск от 80 и нaгоре лв, тa дори и дa опре сaмо до зaточвaне.
НО, икономиите не трябвa дa рефлектирaт върху мерките зa безопaсност.Когaто рaботя винaги ползвaм протектор зa лицето или очилa.
mavryt4o написа:
cvetomir_77 написа:Новата ми скромна и непретенциозна придобивка.

Изображение

2 такива си бях взел едната адски тежка чугунена.В момента когато ми изпадна да си купя българска трифазна за 150лева, ги подарих на приатели да се мъчат. :-D

Тази е малка и лека.
То, да е лека, не е баш плюс
Взех си един абрихт, щото го видях евтин - 330 лв. Фабричен, с лети чугунени плотове, с 3 ножа. Не съм му мерил ширината, но вероятно е над 30 см. От петък го обикалям и май не виждам кога ще ми остане време да го почистя, сглобя, а и най-важното - май не виждам къде ще го сложа. Та ако някой го иска - на тая цена плюс 2 бири, които да изпием заедно.
n_a написа:То, да е лека, не е баш плюс

Принципно си права, но зависи за какви цели ти трябва.
bulhomes2 написа:Взех си един абрихт, щото го видях евтин - 330 лв. Фабричен, с лети чугунени плотове, с 3 ножа. Не съм му мерил ширината, но вероятно е над 30 см. От петък го обикалям и май не виждам кога ще ми остане време да го почистя, сглобя, а и най-важното - май не виждам къде ще го сложа. Та ако някой го иска - на тая цена плюс 2 бири, които да изпием заедно.

Е, пусни някоя снимка, малко подробности... :)
Честно казано се поразколебах дали да го продавам. Днес ми трябваше да рендосам по-широка дъска, а сегашния ми абрихт е 190 мм. Но си не виждам къде да го подредя, тъй че вероятно офертата остава.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Сори за лошите снимки, но нямах време да се занимавам с него...
Преди няколко дена се сдобих с този профил, два броя по около 50 см. Мисля да ги ползвам за маса за фрезата.

Прикачен файл

1557F122-AA76-4914-87C5-3151AFC182A9.JPG
1557F122-AA76-4914-87C5-3151AFC182A9.JPG (41.86 KиБ) Видяна 438 пъти

Прикачен файл

IMG_1461.JPG
IMG_1461.JPG (51.58 KиБ) Видяна 507 пъти
Последна промяна от cvetomir_77 на пет сеп 29, 2017 8:31 pm, променено общо 1 път.
Това тумбестото отстрани трябва да го махнеш,иначе няма да стане като хората...
на еидн познат му изпадна MAFELL dd40p в доста добро състояние за 450лв. Заслужава ли си да я купи?
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Дърводелство”