Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Някой случайно да има тези триони и да каже нещо за тях?

Kataba, Dozuki, Ryoba

https://www.ebay.de/itm/Japansaegen-3e ... 890.l49286
wanderer - специалист
Имам ги и трите плюс още едно по-малко - 15 см. дозуки. Най-често ползвам дозуки, по рядко катаба, риоба-та почти хич. Така, че мога да коментирам дозуки. Много чист и прецизен сряз, трябва да се внимава при воденето при дърпането, зъбите са закалени и се чупят лесно. Аз режа бамбук, биволски рог, твърди дървесини...държи се прекрасно.
dbelev - специалист
Потвърждавам казаното. На малките среза е под 0,5мм, а на големите май под 1мм. Работят при дърпане и могат да се счупят при невнимателно бутане. Остриетата са сменяеми и май не се заточваха.
lyubohar - майстор
Имам такъв трион.Не знам как се казва.Японско острие,немска пластмасова дръжка.Имам го от поне 15г.и досега не съм го точил.Едната страна би могло,но другата не съм сигурен.Работи с дърпане.Изключителен инструмент
Ползвам го в лютиерството.С него режа смърч,липа,явор.Купен е от Гюнтер Дик-Германия за около 50 евро.А имаше и няколко пъти по скъпи.
stridata - специалист
Здравейте! Може ли препоръка за бюджетна прахосмукачка, която да закача на ексцентрик шлайфа?
stefanjor - специалист
В момента имат тази.
Не съм сигурен дали съм уцелил точно модела, но е по- малката, която няма отделен контакт за ел. уреди.
Цената и е 69 лв.

Прикачен файл

prah.jpg
prah.jpg (7.29 KиБ) Видяна 1412 пъти
Chefo77 - майстор
вт юни 29, 2021 10:49 amstridata написа:
Здравейте! Може ли препоръка за бюджетна прахосмукачка, която да закача на ексцентрик шлайфа?
Kaercher WD3.
Няма контакт (версията с такъв е безсмислено по-скъпа), но пък смукачката е доволно добра и с евтини и намиращи се консумативи.
mastodonta - специалист
вт юни 29, 2021 10:49 amstridata написа:
Здравейте! Може ли препоръка за бюджетна прахосмукачка, която да закача на ексцентрик шлайфа?
Аз в момента съм пуснал обява за прахосмукачка Спарки. Ако проявяваш интерес ми пиши на лично.
cvetomir_77 - специалист
Ай да ми е честит! :-D
Прикачен файл:
IMG_7974.JPG
ZEDYCUS - майстор
Ай и аз да ти честитя. Безаварийно използване. :-D

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: