Всичко за дърводелството
sbh - специалист
За мен потъващият циркуляр на Festool е най-универсалното решение. С него можеш да правиш всичко, каквото правиш с другите циркуляри. Ползвам го от доста време заедно със масите CMS и MFT и единствения проблем, който съм срещал е дебелината на срязвания детайл.
Virtex - майстор
Chefo77 е фен на Бош, така че си вземи бош-а :-D

Пробвай дали ще ти върши работа един нормален циркуляр с шина преди да инвестираш в потапящ.

Иначе циркуляр на батерия е яко нещо, особено ако е с шина :supz:
EDI - майстор
Аааа, вече е фен на ФЕСТУЛ, сега такова събира. :lol:
Chefo77 - майстор
Е браво, на подбив ме взехте :(
EDI - майстор
Нищо такова, радваме се, че ползваш хубави машини. :partyman:
cvetomir_77 - специалист
Въпроса на Чефо не го разбрах, обаче сега е мой ред да попитам за мнения за Bosch PTS 10. Някой има ли го и доволен ли е от него.

Изображение
Chefo77 - майстор
Писал съм поне 2 пъти за него :)
Добра машина, мощна, стабилна. Недостатъци - много рязък старт и не можеш да правиш канали, на разклинващия нож (който държи и предпазителя) има една перпендикулярна Осичка, която пречи.
Двама пича във фейса са горили мотори, че и по 2 пъти. Аз не съм имал тази чест, на първата година го смених.
пишман_майстор - майстор
Предполагам заради непрекъсната работа с часове. Предполагам и самият му диск ( оригинално ) е нещо сравнително посредствен и товари доп.мотора при надлъжно рязане. Дори само диска да се смени и да се сложи какъвто трябва, ще има промяна . Стартирането може да се модифицира. Ще тръгва плавно кат товарен влак :) ще пази колектора , ще удължи живота на четките.
Ех можело още от завода да го направят както трябва, ма и те стотинката цепят...
Chefo77 - майстор
Не зная дали вече не са сменили пуска, някой беше споменал, че неговия тръгвал плавно ...
Моят определено не тръгваше плавно, а с едно ДРЯН :lol: :lol: :lol:
Иначе след като дърводелецът ми ползва такъв вече 7-8 години по обектите, значи не е зле машинката...
cvetomir_77 - специалист
Аз за тази цена (или близка до нея) по-добра машина не можах да видя. Гледах Шепах, Холцман, Айнхел и какво ли още не.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: