Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
colyo написа:
Миналото лято много се загледах по BOSCH GTS 10 XC. Моя колега си взе такава за вилата и си поиграх малко с нея. Само, че при условие, че няма да си вадя хляба с нея ми дойде възскъпичка и за това рискувах с един Einhell TC-TS 2025 за 230лв. С малко играчка работи по-добре от Bosch PTS 10. Така, че премери си яйцето на дупето и тогава се набутвай. Има още малко работа по художественото оформление, но иначе си работи прекрасно гадинката.
Прикачен файл:
IMG_20180305_202605-2.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180304_195534-2.jpg

Днес отново обикалях магазините да си търся циркуляр. За съжаление отново нищо не ми хареса. На клипчетата в интернет всички изглеждат прекрасно, като ги видя в магазина и се ужасявам. Всичко под 1200 ЕВРО става само за рязане на дърва! Всъщност и за това не става защото работи с малки дискове :finga:. Май накрая ще си купя най-евтиния и ще трябва да му отделя доста време за да го направя нормално работеща машина. :?
Фитилчо - майстор
Chefo77 написа:
TS 55 реже на 12 мм от стената.
Правилният избор. Сега, за други инструменти може би има подобни, но специално на Този им циркуляр... е просто е направен супер добре. Да си купиш от червените дискове на Фрууд.... По добри са от Фестулските. Това от ЗАКЛЕТ Фестул фен. Направо ми го купи като видя как реже. Нищо, че е за дърва.. :lol:
Фитилчо - майстор
cvetomir_77 написа:

Днес отново обикалях магазините да си търся циркуляр. За съжаление отново нищо не ми хареса. На клипчетата в интернет всички изглеждат прекрасно, като ги видя в магазина и се ужасявам. Всичко под 1200 ЕВРО става само за рязане на дърва! Всъщност и за това не става защото работи с малки дискове :finga:. Май накрая ще си купя най-евтиния и ще трябва да му отделя доста време за да го направя нормално работеща машина. :?
Точно така, напълно правилно усещане имаш. Все едно са ти се паднали от Зрънчо. И аз така тръгнах... ама не ми се получи :lol: Просто НЕ стават. Сега с доработките на колегата за него си е Ок... изглежда прилично направен .
Но... я няма тая масивност като един тежък истински циркуляр.
cvetomir_77 - специалист
Фитилчо написа:
cvetomir_77 написа:

Днес отново обикалях магазините да си търся циркуляр. За съжаление отново нищо не ми хареса. На клипчетата в интернет всички изглеждат прекрасно, като ги видя в магазина и се ужасявам. Всичко под 1200 ЕВРО става само за рязане на дърва! Всъщност и за това не става защото работи с малки дискове :finga:. Май накрая ще си купя най-евтиния и ще трябва да му отделя доста време за да го направя нормално работеща машина. :?
Точно така, напълно правилно усещане имаш. Все едно са ти се паднали от Зрънчо. И аз така тръгнах... ама не ми се получи :lol: Просто НЕ стават. Сега с доработките на колегата за него си е Ок... изглежда прилично направен .
Но... я няма тая масивност като един тежък истински циркуляр.

Даже май ще си сложа ръчния на маса, че поне няма да харча излишни пари!
пишман_майстор - майстор
Нещо употребявано, но малко от малко по-стабилно не ти ли хвана оче?
cvetomir_77 - специалист
пишман_майстор написа:
Нещо употребявано, но малко от малко по-стабилно не ти ли хвана оче?

За сега няма!
пишман_майстор - майстор
Имаше една стара обява за Метабо без каретка и с голям страничен плот в ОЛХ . Метабо ТК 1685 или 1688 не съм сигурен.
PIP - майстор
Фитилчо написа:
Chefo77 написа:
TS 55 реже на 12 мм от стената.
Правилният избор. Сега, за други инструменти може би има подобни, но специално на Този им циркуляр... е просто е направен супер добре. Да си купиш от червените дискове на Фрууд.... По добри са от Фестулските. Това от ЗАКЛЕТ Фестул фен. Направо ми го купи като видя как реже. Нищо, че е за дърва.. :lol:
Аз не съм съгласен с това. Дисковете на фестул са leitz и са по-добри от freud, но и по скъпи. Освен това за ts55 е нужно всички дискове да са с еднаква дебелина заради шината.

Колкото до обсъжданите настолни циркуляри за мен са някаква мода, дето навлезе от американските клипове. Преносимите са полезни на обекти, гаражните до някъде за плоскости, но за масив не могат да заменят хубав банциг.
Фитилчо - майстор
Може да е бил изхабен(Фестула) а моят по-малко. Факт е, че така се случи :)
Не съм рязал с нов Фестул в интерес на истината. Лейц са супер сериозна марка!
Chefo77 - майстор
Не зная как е с Freud, но с оригиналния диск Капекса не се разбира кога реже и кога е във въздуха. Дискът е с двойни зъби - с по-висок и по-нисък профил.
Но пък и цената си я бива на диска :lol: :lol: :lol:

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: