Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
Няма да ги продаде на тия цени. Реалните (тези, при които става продажба) са наполовина на неговите.
themask - специалист
Какъв е тоя бутиков скрап, бре? :) Аз един бойлер продавах за 100 лева и го лъсках половин час да придобие вид. Тук хем искат пара, хем ги мързи един парцал да ударят, та да видим какво се продава. НЕмам думи...
ZEDYCUS - майстор
Ето още малко ръждиво злато. Не е бутиково :rolleyes: , но за 850 лв 5 операционна машина не съм виждал да се продава досега.
https://www.olx.bg/ad/mashina-za-obrabo ... f38e266397
Chefo77 - майстор
Момчета, нямам идея колко актуални са му цените, нито в какво състояние са машините. Видях го, че продава (одобрих му обяви в една група във фейса) и реших, че някой може да има интерес.
bisermonov - специалист
съб яну 23, 2021 3:50 pmthemask написа:
Какъв е тоя бутиков скрап, бре? :) Аз един бойлер продавах за 100 лева и го лъсках половин час да придобие вид. Тук хем искат пара, хем ги мързи един парцал да ударят, та да видим какво се продава. НЕмам думи...
То наистина попадал съм на обяви направо да се чуди човек какво се продава изпод талаша и пепеляка, но пък от друга страна се вижда реалното състояние на дадената машина. Ноо задължително след закупуването и по възможност разглобяване преглеждане смазване особено режещите инструменти даже по възможност нови.
themask - специалист
Лилиии! Този банциг има повече ръжда, отколкото метал по него :) Явно аз нещо съм сбъркан, ама как може да ти прави кеф да работиш с такива машини? За мен това е мърлящина.
ZEDYCUS - майстор
:-D Хубавото на чугуна е, че ръждата е само по повърхността и се чисти лесно, много рядко да има дълбоки язви.
А ръжди не търпя, оправям си машините преди да работя с тях. Имам опита от един дърводелски струг и от 3 операционен абрихт с липси. Състоянието беше по зле от тоя банциг на външен вид. Стругът е 65 година -на 56 години, абрихта 20г.
Така, че тези машини за по 400 лв и 100 лв транспорт с малко работа ще станат почти като нови и ще работят още 30-40г. Но си трябва мерак и ръка да го свършиш, трудоемко е. :partyman:

Щом не се виждат снимките ще ги затъркам, в другата тема преди и след, по късно.
Последна промяна от ZEDYCUS на пон фев 01, 2021 6:08 pm, променено общо 1 път.
themask - специалист
Прав си - трябва си желание и много работа :) Аз по-скоро визирах хората, които работят на такива машини, без да ги поддържат грам.

А между другото не ти виждам снимките.
bimbaeco - майстор
Може да е анемичен човека бе, защо веднага с лошо :).
Вари парчета от банцига и пие сутрин на гладно да си вдигне желязото в кръвта.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: