Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Благодаря. До 19 см височина може да реже.
seeker - специалист
нед юни 06, 2021 4:56 pmcvetomir_77 написа:
Благодаря. До 19 см височина може да реже.
Идеално, не е малко.
ZEDYCUS - майстор
Честито и от мен. Няма ли къде да ти правят заточване и чапраз в Германия. В Бг Пловдив за две ленти 3 м чапразене и заточване, плащам 8 лв. Ако я лепят още 3 или 4 лв. С една лента карам вече 2 години с тая подръжка.
PIP - майстор
Не е задължително да е от чапраза, повечето банцизи 'теглят' в страни. На една летва слагаш една права черта и го режеш до някъде, след това настройваш линеала успореден на ряза. Ползвай читава и възможно най-широката лента, която имаш за целта.
cvetomir_77 - специалист
нед юни 06, 2021 6:08 pmZEDYCUS написа:
Честито и от мен. Няма ли къде да ти правят заточване и чапраз в Германия. В Бг Пловдив за две ленти 3 м чапразене и заточване, плащам 8 лв. Ако я лепят още 3 или 4 лв. С една лента карам вече 2 години с тая подръжка.
Нямам представа все още дали някъде точат. Ще питам тези дни на едно място, но нова лента готова за ползване струва 10 евро с доставката в двора ми.
seeker - специалист
нед юни 06, 2021 6:12 pmPIP написа:
Не е задължително да е от чапраза, повечето банцизи 'теглят' в страни. На една летва слагаш една права черта и го режеш до някъде, след това настройваш линеала успореден на ряза. Ползвай читава и възможно най-широката лента, която имаш за целта.
Да, става, но аз като сменям по три различни ленти (случвало се е на ден), дали ще вАжи този метод? @
PIP - майстор
Няма гаранция, но кокретно при мен откакто съм го настроил преди 5г не съм го пипал, а не е като да не сменям ленти, но с няколко изключения ползвам една марка и размер ленти. Ето ти един произволен нагледен клип
seeker - специалист
И така може да се нагласи, и с ъгломер странично на лентата. Дай Боже, кой как може. Имам лента, стояла е дълго на машината обтегната, не мога да я вкарам в "пътя", не помогна нито заточване, нито чапраз. Но пък за рязане (неточно) на ПДЧ и др. боклуци е Ок.
cvetomir_77 - специалист
Оказа се наистина от лентата. Днес пристигнаха новите, поръчах 3 бр защото при това количество доставката е безплатна, но като отворих пакета бяха трите поръчани + една бонус от която съм много доволен и при тази цена определено няма да търся кой да ми ги точи! Прилагам снимки на тестовете на бонусната лента. Материала е вишна стояла 2 години зимата на много студено (–20 градуса) и лятото на много горещо (до над 40 градуса).



Прикачен файл:
IMG_7107.JPG
IMG_7107.JPG (53.28 KиБ) Видяна 1113 пъти
Прикачен файл:
IMG_7100.JPG
Прикачен файл:
IMG_7102.JPG
Прикачен файл:
IMG_7106.JPG
IMG_7106.JPG (70.63 KиБ) Видяна 1113 пъти
Прикачен файл:
IMG_7103.JPG
IMG_7103.JPG (99.44 KиБ) Видяна 1113 пъти
bulhomes2 - майстор
PIP е прав. Всяка лента води различно и трябва да се настройва линеала по нея. Случвало ми се е и да трябва да пренастройвам линеала на една и съща лента в хода на износването и.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: