Всичко за дърводелството
пишман_майстор - майстор
Какъв бюджет си отделил за циркулярче?
cvetomir_77 - специалист
Ти дай оферти :-D. Бюджета ще го мислим, но да речем около 300 евро (600-700 лв).
colyo - специалист
Миналото лято много се загледах по BOSCH GTS 10 XC. Моя колега си взе такава за вилата и си поиграх малко с нея. Само, че при условие, че няма да си вадя хляба с нея ми дойде възскъпичка и за това рискувах с един Einhell TC-TS 2025 за 230лв. С малко играчка работи по-добре от Bosch PTS 10. Така, че премери си яйцето на дупето и тогава се набутвай. Има още малко работа по художественото оформление, но иначе си работи прекрасно гадинката.
Прикачен файл:
IMG_20180305_202605-2.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180304_195534-2.jpg
joroantonov - специалист
Chefo77 написа:
Не съм чак такъв фен - иска ми се да е най-доброто (уж Фесто), но въпросът е дали си заслужава за 2-3-5 сряза на година да инвестирам четирицифрена сума в потъващ с шина, при условие че така иначе е по-добре да имам И обикновен ръчен.
А някой с мнение за Bosch GKS 55+ GCE с шина ... Около 500 лева е, с параметрите на Festool HK 55 с шина. И двата не са потъващи (пак там за смисъла).
viewtopic.php?f=57&t=49556&p=892185#p892185 - Тук съм писал за него. Смятай че си му трябва веднага и друг диск, оригиналния е пълно дърво.
Virtex - майстор
Какви интресни дърводелски неща има в щатите, които из Европа не се намират ? Питам за относително малки неща, не настолни циркуляри и подобни :)
Chefo77 - майстор
joroantonov написа:
Chefo77 написа:
Не съм чак такъв фен - иска ми се да е най-доброто (уж Фесто), но въпросът е дали си заслужава за 2-3-5 сряза на година да инвестирам четирицифрена сума в потъващ с шина, при условие че така иначе е по-добре да имам И обикновен ръчен.
А някой с мнение за Bosch GKS 55+ GCE с шина ... Около 500 лева е, с параметрите на Festool HK 55 с шина. И двата не са потъващи (пак там за смисъла).
viewtopic.php?f=57&t=49556&p=892185#p892185 - Тук съм писал за него. Смятай че си му трябва веднага и друг диск, оригиналния е пълно дърво.
Благодаря за информацията, реших да е най-рошавата гарга :)
colyo - специалист
Chefo77 написа:
joroantonov написа:
Chefo77 написа:
Не съм чак такъв фен - иска ми се да е най-доброто (уж Фесто), но въпросът е дали си заслужава за 2-3-5 сряза на година да инвестирам четирицифрена сума в потъващ с шина, при условие че така иначе е по-добре да имам И обикновен ръчен.
А някой с мнение за Bosch GKS 55+ GCE с шина ... Около 500 лева е, с параметрите на Festool HK 55 с шина. И двата не са потъващи (пак там за смисъла).
viewtopic.php?f=57&t=49556&p=892185#p892185 - Тук съм писал за него. Смятай че си му трябва веднага и друг диск, оригиналния е пълно дърво.
Благодаря за информацията, реших да е най-рошавата гарга :)
https://novil.bg/%D1%80%D1%8A%D1%87%D0% ... 10963.html
Chefo77 - майстор
Мерси, Коле, аз от толкова голям "се оттървах" (Макита 7601).
colyo - специалист
Тогава взимай един малък акумулаторен, пък когато стане наложащ ще помислиш и за по-голям.

ПП: Между другото наскоро гледах някакъв американски, който е с изнесен диск и позволява да се реже, докато го плъзгаш по стената.
Chefo77 - майстор
TS 55 реже на 12 мм от стената.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: