Всичко за дърводелството
PIP - майстор
А как са сравнени с пистолет на въздух, като се абстрахираме от компресора.
bulhomes2 - майстор
Чефо, честно - малко се изхвърляш. Виж името на форума! Ти това работиш и за теб е задължително да си с професионални инструменти. За "направи си сам" са ми предостатъчни два пневматични телбода. Единия Райдър за скоби за 40 лв, и един лидълски за пирони за 50 лв. И не разнасям компесор, а само една напомпана 50 литрова бутилка. Досега не ми се е случвало да ми се налага да я донапомпвам за дадена работа с такерите. Пробвал съм 3-4 електрически и всичките ги върнах.
Lisko - майстор
Досега не бях чул добра дума за ел-пищов. Обаче за тва Рьоби доста добре са гласували хората, ако се разровите из нета. Ето и едно сравнение с Милуоки.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5Aqq_PhZX0M[/youtube]
nikolson - майстор
Lisko написа:
Обаче за тва Рьоби доста добре са гласували хората, ако се разровите из нета. Ето и едно сравнение с Милуоки.
:-D Точно резедавото Риоби с Милуоки...Дето са на една фирма брандове. (за разлика от синьото). Странна политика.
Chefo77 - майстор
Веско, ако държиш, мога да спра да споделям, да изказвам мнения или направо да напусна форума - щом те дразни...
Ползвай си такерите, аз никого не съм тръгнал да убеждавам да купува каквото и да е.
PIP, ако това беше към мен - не разбрах въпроса, извини ме!
PIP - майстор
Единствените акумулаторни пистолети с които съм работил са paslode за 9см пирони, които обаче пак са на въздух и ми е любопитно как подобен изцяло акумулаторен 'такер' се справя сравнен с компресорен пистолет, понеже не винаги е удобно да се взима компресора, ако е за малко. Става дума за тегло, ергономичност и колко игли изкарва с една батерия.
mavryt4o - майстор
bulhomes2 написа:
Чефо, честно - малко се изхвърляш. Виж името на форума! Ти това работиш и за теб е задължително да си с професионални инструменти. За "направи си сам" са ми предостатъчни два пневматични телбода. Единия Райдър за скоби за 40 лв, и един лидълски за пирони за 50 лв. И не разнасям компесор, а само една напомпана 50 литрова бутилка. Досега не ми се е случвало да ми се налага да я донапомпвам за дадена работа с такерите. Пробвал съм 3-4 електрически и всичките ги върнах.
не му ли свикна :)
Virtex - майстор
Chefo77 написа:
Сравнение с какъвто и да е друг тип акумулаторен такер е неуместно поради начина на работа. Пробвал съм и Парксайд, и Новус (макар Новуса да беше с малки пирони, плюс за него) - и двата оставяха следи по перваза и имаха недостатъчна мощност. Всъщност, и електрическите са така - следи и ниска мощност.
По принцип говорех за сравнение с други (водещи) производители, не тези :)

А иначе и аз не разбрах за изказването на bulhomes2 като цяло, всеки има право да споделя. Има и подобна тема за инструменти, дали тук ще се пише ( понеже е тематично ) или в другата...все тази.

Мен ми е интересно снимки от реално използване, не само ревюта из тубата :-D
Chefo77 - майстор
PIP написа:
Единствените акумулаторни пистолети с които съм работил са paslode за 9см пирони, които обаче пак са на въздух и ми е любопитно как подобен изцяло акумулаторен 'такер' се справя сравнен с компресорен пистолет, понеже не винаги е удобно да се взима компресора, ако е за малко. Става дума за тегло, ергономичност и колко игли изкарва с една батерия.
Тъй като в момента нямам обект, на който да го тествам, го дадох на колеги - монтират первази. Цял ден работа, имало още ток в батерията (1.5 Ач). Колко точно - нямам представа, не са ми го върнали все още. Но и двамата са очаровани ... толкова, че си поръчаха по една бройка, а и двамата не са хора, които си дават парите за глупости :lol: :lol:
Иначе при тестовете при мен, 30 мм пирони ги скрива доволно в дъбова паркетина 22 мм, под която има други материали. Мисля, че ако има разлика с аналогичен пневматичен пистолет, то няма да е особено голяма.
Тежък си е (според мен е около 2.5 килограма), обемен е, но пък е балансиран добре. Много хитро е измислено пускането на осветлението - с втори бутон, който "без да искаш" натискаш със среден пръст, когато искаш да натиснеш спусъка :)
PIP - майстор
Мерси, ще разгледам по подробно. :-D

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: