Всичко за дърводелството
Buliviv - специалист
пет дек 07, 2018 8:46 amEDI написа:
Не си сгрешил с марката, обаче нещо малки ми се виждат, до колкото помня, това е доста малък размер.Може и да бъркам, не съм сигурен.Можеше обаче да си вземеш от тук тръбни стяги, има 3/4 на ТРОЙ, МАНЕСМАН за под 30 лева, има и БЕСИ за 50 и малко, освен това има БЕСИ 1/2 пак около под 60 лева.
Нещо с линка не е наред.
EDI - майстор
Ако е към мен отправен поста, аз не съм давал линк.
Virtex - майстор
Да, към теб е :-D

Понеже си писал "тук" и се очаква линк, като предполагам под "тук" имаш предвид в страната, а не доставка от чужбина :)
EDI - майстор
Ааа, ясно, разбрах :lol: Имах предвид в България ги има и то в няколко магазина.Виж Сервина, Етолс, в СУН също има по спомен.А между другото даже не знам как да дам линка по този начин, само с думичка. :lol:
Buliviv - специалист
Ширината на шината върху, която лежат трябва да е 1 инч, което смятам, че не е много малко.
При нужда ще ползвам по - високи предпазни дъски, пред детайла за слепване.
Така или иначе поръчал съм 4 бройки, като дойдат и им монтирам квадратна тръба, ще споделя как се справят.
П.П. пустите му стяги, все взимаш, все не ти стигат и все нямаш от някой вид :-D
wanderer - специалист
пет дек 07, 2018 4:30 pmBuliviv написа:
пустите му стяги, все взимаш, все не ти стигат и все нямаш от някой вид :-D
  • така е, винаги са малко.
  • и един въпрос към EDI - на тея тръбните нe им ли се гънат тръбите като се понатегнат? при един метър дължина примерно. за 3/4 питам, щото и аз заглеждам едни Bessey, но от чужбина
PIP - майстор
Беси правят много качествени стеги, имам и други марки, но след време се кривят, докато беси са като от ресйорна стомана и се връщат в изправено положение. Тръбните им комплекти според мен си заслужават за дълги стеги, но за обща употреба са непрактични и тежки в сравнение с revo и F стегите.
Последна промяна от PIP на пет дек 07, 2018 9:20 pm, променено общо 2 пъти.
EDI - майстор
Аз ползвам 3/4 и тръбата не се гъне.Ползват се поцинковани ВиК тръби, направо ми нарязаха резбата в магазина.Освен това, като стягаш, слагаш стеги и от двете страни, така се компенсира огъването от стягането.
wanderer - специалист
пет дек 07, 2018 7:44 pmPIP написа:
Беси правят много качествени стеги, имам и други марки, но след време се кривят, докато беси са като от ресиорна стомана и се връщат в изправено положение. Тръбните им комплекти според мен си заслужават за дълги стеги, но за обща употреба са непрактични и тежки в сравнение с revo и F стегите. Една снимка от миналата седмица.
  • аз като че ли понасмогнах на по малките от F тип, почти всичко ми е китаец, но за моите цели са си о.к.. няколко пъти обаче ми се налага да лепя дъски в една равнина, и не че не ги залепих, ама за типа от линка имах предвид. то зависи и какви тръби ще им сложа, но все пак като не съм имал допир с подобни най добре да попитам
https://www.ebay.co.uk/p/Bessey-BPC-34- ... 2283087398
  • EDI мерси за включването
EDI - майстор
Вандерер, тъкмо тези на БЕСИ вече продават у нас.Искам да си взема, обаче една по една нататък, малко скъпи идват тук, около 60 лева са.Тези на БЕСИ са по-добри от тези, които имам аз- Манесман,понеже имат крака, а и подвижната пета е с пластинчата контра, а моите са с палец и пружина.Понякога пада борба, докато наместя петата.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: