Всичко за дърводелството
skobastudio - напреднал
За много години!

Взех си първият ми електрически инструмент, който май ще ползвам активно: оберфреза от Лидл.
Засега я ползвам за направата на нут и перо сглобка в чам и съм доволен. Подавам по много малко, слагам си ограничители от двете страни и така засега нещата стават добре.
Основата на фрезата оставя следи, може би защото е още нова или пък защото в случая експериментирах и байцвах рано елементите. Ако продължи да го прави ще мисля как да го намаля това.

Факт е, че нямам база за сравнение, така че нека не се смята това мнение за добро (или лошо) относно продукта.
Аз лично съм доволен, че ускорих процеса, сега почвам да мисля и за Направи си сам "циклонопрахосмукачка".

Изображение
Chefo77 - майстор
Съвет - първо обработвай повърхността на детайла грубо, след това фрезовай канала, след това финирай и чак тогава байцвай. Между фрезоването и байца трябва задължително да пришкуриш.
naster - майстор
вт дек 31, 2019 7:45 pmEDI написа:
Не вземай.Има компромиси при такъв тип машини и все едно нямаш нито едното, нито другото.По-добре герунг и циркуляр за тези пари.Примерно герунг Метабо KGS216 и циркуляр БОШ от синия, новия модел, пак за тези пари общо.
ЗМГ. Благодаря и мисля да те послушам. Метабото го има в ибей за 150 паунда!
skobastudio - напреднал
чет яну 02, 2020 7:33 amChefo77 написа:
Съвет - първо обработвай повърхността на детайла грубо, след това фрезовай канала, след това финирай и чак тогава байцвай. Между фрезоването и байца трябва задължително да пришкуриш.
Благодаря
EDI - майстор
https://www.cmtorangetools.com/na-en/in ... ort-series с такъв фрезер можеш да избегнеш всякакви следи, но ако не ти се купува, действай както казва Чефо.
cvetomir_77 - специалист
От много време се каня да го направя, ама тази вечер му дойде времето.
Прикачен файл:
IMG_4796.JPG
cvetomir_77 - специалист
Обмислям дали да си го поръчам. Един приятел си го купи преди седмица и днес поработих малко с него. Останах изумен колко е лек и удобен за работа, а работи перфектно (поне за сега).
Прикачен файл:
IMG_4816.JPG
cvetomir_77 - специалист
Ето тази покупка не я бях планувал, но ми се видя качествено и си го взех
Прикачен файл:
63B566B7-531A-47B5-B1EA-CD12D6166528.jpeg
cvetomir_77 - специалист
Днес се сдобих с това. Ще трябва малко да си поиграя с него, защото според мен лагерите са за смяна, но като за начало работи доста добре.
Прикачен файл:
IMG_4879.JPG
Прикачен файл:
IMG_4880.JPG
IMG_4880.JPG (117.12 KиБ) Видяна 1930 пъти
Прикачен файл:
IMG_4881.JPG
Прикачен файл:
IMG_4882.JPG
IMG_4882.JPG (86.46 KиБ) Видяна 1930 пъти
Прикачен файл:
IMG_4883.JPG
ZEDYCUS - майстор
Браво, много добре изглежда. Безаварийно ползване. :partyman:

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: