Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
вт апр 14, 2020 10:25 pmBuliviv написа:
вт апр 14, 2020 8:51 pmChefo77 написа:
И защо ти е да купуваш на Волкрафт, след като има хем на Бош, хем за по-малко пари?

https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... B-fsn-1100
До колкото знам GKS 190 не е съвместим. Да не би да греша ?
Иначе нямаше да се колебая въобще и веднага ще заприходя боша.
Ъ, това не го и предположих даже. Звънни им и ги питай. Ако си от Варна, да ти дам моя линеал да пробваш.
Инак честно да си кажа, ако не бях си взел циркуляр с линеал, щях да си взема мастар и две стяги и никакъв шанс да дам 200 лева за аналог.
Buliviv - специалист
ср апр 15, 2020 7:49 amChefo77 написа:
вт апр 14, 2020 10:25 pmBuliviv написа:
вт апр 14, 2020 8:51 pmChefo77 написа:
И защо ти е да купуваш на Волкрафт, след като има хем на Бош, хем за по-малко пари?

https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... B-fsn-1100
До колкото знам GKS 190 не е съвместим. Да не би да греша ?
Иначе нямаше да се колебая въобще и веднага ще заприходя боша.
Ъ, това не го и предположих даже. Звънни им и ги питай. Ако си от Варна, да ти дам моя линеал да пробваш.
Инак честно да си кажа, ако не бях си взел циркуляр с линеал, щях да си взема мастар и две стяги и никакъв шанс да дам 200 лева за аналог.

Преди време се интересувах точно от съвместимостта на линеалите с моделите от синята серия на бош.
Така попаднах на същия въпрос зададен в официалната им страница в Англия и там дилърът обясни, че gks 190 е от по - старата серия и не работи с FSN шина. Те били пригодени само за новата версия - gks 55 и т.н.
cvetomir_77 - специалист
Аз имам шина на Wolfcraft. Ползва се без водач, но е много тънка и гъвкава, лесно криви. Ето тук е показано как точно работи. Колкото до парите, ако решиш да я купуваш - търси я под 100 лв, това е реалната цена!



https://www.ebay.de/itm/2JA61-Wolfcraft ... 100623.m-1
Chefo77 - майстор
Уф, мен ме е страх да се похваля какво чакам, че вече 2 седмици не може да пристигне от Унгария ... последна бройка ... Великденски празници...
Фигуралният паркет е почти готов, колегата не спира да ме бъзика ... ИЗБЕСНЯВАМ!!!
Buliviv - специалист
В крайна сметка заприходих шината. Модела е FSN 145 и е по - новия от 115. Някои неща са коригирани, отзивите в чужбина са положителни и това ме мотивира. Огромен плюс е според мен съвместимостта с различни марки и модели. След няколко бързи теста мога да кажа, че за моите разбирания се справя много добре. Без да съм правил допълнителни настройки / позволява минимален реглаж на луфта на плъзгача/ още на първия сряз на МДФ даде разлика на 1 м. дължина не повече от 0.45- 0.5 мм. / тука уточнявам, че всъщност срязовете са два в двата края, за да теста да е обективен и е възможно човешкия фактор на поставянето на шината да се е отразило / с диск bosch optiline wood с 24 зъба, който е за масивна дървесина.
Цената не е ниска, но Wolfcraft като цяло поддържат прилично качество на продуктите си, пък и в крайна сметка нали за това е прогреса в света. :) :) :)
Chefo77 - майстор
Честито за шината! Дано останеш доволен :)
Аз от моя Бош не съм очарован ... вероятно защото малко ме е яд, че не взех черно/зелено :) :)

Да се похваля викам ...
Най-накрая дойде :)
Прикачен файл:
IMG-e00a3eb6e62efeb0b24ea4d9d4602666-V.jpg
Lion15 - специалист
Честито!
Със здраве да го ползваш и с много кеф! :)
Гледа има до машината ролетки...
И те ли са Festool?
PIP - майстор
честито безпрахово шлайфане, трябва да видя дали тея торбички ги продават отделно.
EDI - майстор
Вече и джапанките му са Фестул. :lol: Ай, честитка и от мен.Аз утре ще се похваля с нещо евтино от недолюбвана марка. :-D

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: