Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
чет ное 16, 2023 11:14 pmАл_ написа:
Всъщност, предвид посочената цена от mavryt4o(изненадах се), сравнена с, примерно, промоционалните цени на дикар на бош - фройдът печели по точки и по отношение на цената пред синята серия. Да не говорим пък ако намесим цената на топ прецижън.
Спрямо син бош/червен фройд, предпочитанията ми, макар и от гледна точка на лаик(защото при мен дори не е и хоби -
просто миризмата на дърво ми действа успокояващо), определено са в полза на фройд.
mavryt4o, още веднъж много благодаря за насоката :partyman:
cvetomir_77, разгледах го диуолта - май е въпрос на няколко винта и побългаряване с флекса за да завърти без проблем 254. Нямам такъв диск, иначе за спорта бих опитал :-D че и частите за модификация не са скъпи (е, тук, естествено, ги няма). От диска им и аз останах с добри впечатления. Мисля да пробвам и тези с повече зъби от същата серия. И цената им е добра.
Дайте сега малко снимков материал по темата, че се отплеснахме. Знам, че имате :partyman:
Вярно толкова ресурс хвърлихме за скапаните дискове. Аз тренирам за психично здраве😆Скоро ще избухна хаха. И между другото смятам да си направя борапарат.

Прикачен файл

IMG_20231117_195532.jpg
m_markovski - специалист
Понеже малко по-напред стана въпрос за червените Freud и сините Бош, та да питам къде си заточвате циркулярите.
Chefo77 - майстор
съб мар 02, 2024 7:28 pmm_markovski написа:
Понеже малко по-напред стана въпрос за червените Freud и сините Бош, та да питам къде си заточвате циркулярите.
Албако - София и Иво - Варна :)
m_markovski - специалист
Благодаря.
Ще пробвам с Албако, че ми е под носа и ще дам ревю.
Имам един диск Бош 250мм, expert wood май беше. Голям боклук се оказа директно от магазина. При надлъжно рязане от едната страна прави приличен срез, от другата го прави рошаво като че ли режеш мокра дървесина. Дано успеят да го оправят.
Chefo77 - майстор
Звучи като крив зъб. Дано могат да го оправят, кажи им, че имаш съмнения. На мен ми изправиха един такъв след като подскочил материал изкриви зъб на фестуулски диск, но още не съм го пробвал за резултат.
m_markovski - специалист
Ширпотребата било тя и на Бош е ужасна работа. За трийсетина лева толкоз.
Наскоро си взех диск 216мм син Бош за пендулата и съм впечатлен от качеството му, както и от срезовете, които прави. Но цената е по 4.
Chefo77 - майстор
От известно време залагам на Festool, там цената е различна, но и срезовете са други. Заслужават си.
Между другото, до края на март могат да се вземат от ЕЛКО на половин цена, имат там някаква игра - цената при поръчка е в зависимост от заявените бройки, та момчето може да си позволи такива отстъпки.
m_markovski - специалист
Фестул е хубаво нещо, но за домашен майстор съвсем не си заслужава. Дано има повече хора, които могат да си го позволят.
Надявам се скоро да се похваля с една макита sp6000 потапящ циркуляр донесена отвън.
nikolson - майстор
Сините дискове на BOSCH са всъщност FREUD. С "премия" в цената.
Chefo77 - майстор
нед мар 03, 2024 10:53 pmm_markovski написа:
Фестул е хубаво нещо, но за домашен майстор съвсем не си заслужава. Дано има повече хора, които могат да си го позволят.
Надявам се скоро да се похваля с една макита sp6000 потапящ циркуляр донесена отвън.
216 мм диска (36 зъба) за Капекса е на 277 лева нормална цена. Половинката е под 140. Не е много над 4*30 :) Затова си позволявам да споделя, офертата си е добра според мен.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: