Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
съб фев 22, 2020 12:28 pmпишман_майстор написа:
Гледах да видя нещо скица.Не намерих, но принципа е прост като г.з . С изместен център е ръкохватката отдолу , избутва се оста с петата. За да не изпада оста , има периферия от вътрешната част ( остава скрита , не се вижда отвън ) .
Може преспокойно да се изработят на струг повечето детайли, да се направи и с цилиндрична колонка , което дори е по-добре, така ще може да се завърта и намества според детайла.
Горе-долу принципа ми е ясен. Важно ми е фито на кръга, който натиска и с колко е изместен центъра. Мисля че ми с хващаш идеята.
пишман_майстор - майстор
Ще се опитам, да снема две-три мерки, от тая дето я имам.
ZEDYCUS - майстор
Стана тя каквато стана. :prayer:

Прикачен файл

Lazzari.png
Фитилчо - майстор
Браво, Ванка ! Честито !
Топ игра си взел! :cool:
Ся ше видиш кефа.....
Хваща ли Дейдо на остта?

В този ред на мисли се сдобих, ама ми е голям :rolleyes: и ще го дам на някой да му се радва

Прикачен файл

s-l1600.jpg
ZEDYCUS - майстор
Фитиле, мерси за пожеланието. Отдавна се борих за този момент. Да ти кажа не знам дали ще хване дейдо, но като гледам отвора мисля да, нямах време да го огледам подробно. Бонуса е, че има подрезвач, не че ще ми трябва, но си е там.
wanderer - специалист
Честито Ванка. Такова ЛАЗАРИ или може би същото ходих да гледам Казанлък. И като се обадих да ходя да го вземам ми казаха, че са го продали "преди малко" :-D Надявам се ти да си касметлията, защото имаше много съхранен вид. Аз оставам пак във фаза търсене, и съм на една крачка да си взема едно девалтче DW745 от Англия, че не изтрайвам повече.
ZEDYCUS - майстор
Продавача ми каза, че го е взел от Казанлък преди 3-4 години. Та може и да е същото. Продава и Метабо с каретка, но щял да я взима човек от Варна утре.
Фитилчо - майстор
пон мар 02, 2020 7:47 pmZEDYCUS написа:
Фитиле, мерси за пожеланието. Отдавна се борих за този момент. Да ти кажа не знам дали ще хване дейдо, но като гледам отвора мисля да, нямах време да го огледам подробно. Бонуса е, че има подрезвач, не че ще ми трябва, но си е там.
Отвора не е проблем, дължината на остта е :cool:
По принцип винаги може да му се изработи нова ос със по-дълга резба...
Кофтито е, че стругарите , които го могат не останаха много :| ще трябва ние да се учим :partyman:
EDI - майстор
Още малко и изобщо няма да има шлосери, фрезисти и стругари с ръка и ум.До там докараха нещата

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: