• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 176
Всичко за дърводелството
Virtex - майстор
Това ако е някаква стара фреза с по-голям шпиндел ( нямам идея дали така се казва ) - може.

Но до колкото знам новите нямат такава възможност, точно заради опасността ако се сложат повече дискове, за да правят канали.

Не случайно т.нар. dado blades се продават само в щатите,а тукашните уреди няма как да работят с тях.
mavryt4o - майстор
Май не си виждал фреза!?Стандарта си е 30мм.На всякаде ги има.И това американското дето му казваш и тук го има и то е 30мм за 250лв.И лакатушеш или пиян циркуляр има за канали и той е фи 30 надали си чувал за него.Та варианти има и са на всякаде по света .Един канал можеш да го направиш с няколко нашини ако ги имаш но въпроса е да помислиш с кое е най-лесно и в моя случай и евтино.
cvetomir_77 - специалист
пишман_майстор написа:
Боклук е. Дори не са балансирани малко от малко, "бият" та...
И е силно непрепоръчителен за "рискови" материали! Хвърчат зъби за страх !
Идеален е за фазер и наполовина на дадените му макс обороти.

Ако всичко това което казваш е вярно, нямаше да се продават в Германия. Щяха да са забранени.
пишман_майстор - майстор
Колега всеки пазар, си има клиент. Всичко е в "допустими" стойности нали.... дори и за Германия. Мен не ме слушай, аз съм си ....пишман майстор, просто съм малко по-взискателен ( вероятно) и одобрявам качествените инструменти ( и не само тях ). Важното е, че при мен, когато кажа, че даден продукт не става , мнението не е "изсмукано" от пръстите ми, защото съм го пробвал и така съм го преценил . Поздрави и нищо лично към никого .
cvetomir_77 - специалист
пишман_майстор написа:
Колега всеки пазар, си има клиент. Всичко е в "допустими" стойности нали.... дори и за Германия. Мен не ме слушай, аз съм си ....пишман майстор, просто съм малко по-взискателен ( вероятно) и одобрявам качествените инструменти ( и не само тях ). Важното е, че при мен, когато кажа, че даден продукт не става , мнението не е "изсмукано" от пръстите ми, защото съм го пробвал и така съм го преценил . Поздрави и нищо лично към никого .
Напротив! Аз оценявам мнението ти, но не мисля, че биха допуснали да се продава в случай, че "хвърчат зъби". Аз също обичам качествените инструменти! Сега да уточня: като за 3 евро струва ли си този диск?

Взех го просто за всеки случай, като резервен вариант.
profesionalist_wood - майстор
cvetomir_77 написа:
пишман_майстор написа:
Колега всеки пазар, си има клиент. Всичко е в "допустими" стойности нали.... дори и за Германия. Мен не ме слушай, аз съм си ....пишман майстор, просто съм малко по-взискателен ( вероятно) и одобрявам качествените инструменти ( и не само тях ). Важното е, че при мен, когато кажа, че даден продукт не става , мнението не е "изсмукано" от пръстите ми, защото съм го пробвал и така съм го преценил . Поздрави и нищо лично към никого .
Напротив! Аз оценявам мнението ти, но не мисля, че биха допуснали да се продава в случай, че "хвърчат зъби". Аз също обичам качествените инструменти! Сега да уточня: като за 3 евро струва ли си този диск?

Взех го просто за всеки случай, като резервен вариант.
При мен така беше,диска за рязане на дърво на GUDE 250мм копие на Парксайд(всичко идва от един завод) уж немски хвърчаха здраво зъби :-D Аз работя с плексигласов протектор на лицето за всеки случай...
Ако искаш ще ти го подаря да разгледаш отчупените зъби, малко да ти настръхне косата,трябва да го потърся на вилата. :roll:

Засега ползвам на Бош за 100 лв. (В момента е в шкафа) имам и комплект 3 диска на парксайд,ама са за герунга. Да ви кажа,че стават за неотговорни дейности
Последна промяна от profesionalist_wood на съб сеп 16, 2017 1:58 pm, променено общо 1 път.
пишман_майстор - майстор
cvetomir_77 написа:
...но не мисля, че биха допуснали да се продава в случай, че "хвърчат зъби".
Така, хайде да видим в каква връзка споменавам това :
miliad написа:
Евтин диск за рискови материали.Реже като е заточен, като всички други.Ползвам го когато правя неотговорни срезове, или ползвам кофти материали с камъчета и пирони и твърди покрития като ламинираниия паркет примерно.
Заточването струва повече от диска.
И моето под това мнение :
пишман_майстор написа:
...И е силно непрепоръчителен за "рискови" материали! Хвърчат зъби за страх !...
И сега колега cvetomir_77 направихте ли връзка с коментара ми :)
За мен рязане на рисков материал, означава избор на неподходящ диск за рязането му . Затова и наблегнах на това с цел да предпазя други колеги, щото видиш ли той не става , ма поне да резна тук кофражните дъски от строежа...Риска си е наличен!
И да...дисковете не стават , защото купени три диска от мен и трита дадоха дисбаланс и много дразнеща фина вибрация. При колега - същата работа ( заедно ги купихме) . Накрая той ги използва да нареже старата си дървена дограма с тях. На другия ден видях какво е станало с тях ( всъщност- какво е останало от тях :) ) пластини изпочупени/липсващи и то не от големи пирони, а от малките по черчеветата, дето са фиксирали стъклото ....
Аз приключвам с коментарите по дисковете... успех .
mavryt4o - майстор
Евтини дискове хвърляме ги в боя и каквото стане .Aз одрязах две забравени видий с freud-a и той отиде за заточване .Работите ли с боклук материал не очаквайте нищо хубаво.От както почнах да давам по над 100лв за дискове станах доста дисциплиниран към материала с който работя.Работя ли само с материал от сушилня забелязвам и ленти,ножове на абрихт,дискове карат по 5 пъти повече между заточванията...
Chefo77 - майстор
Аз пък за евтини дискове вземам Райдър. Не се смейте, на най-малкия циркуляр вземам 210х30, с 60 зъба, яде всичко и като се затъпи отива "в кофата".
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: