Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
За любителите на DeWalt 7492 само да споделя, че се намират и добри дискове за тях. Надявам се утре да намеря време да го пробвам.
Прикачен файл:
IMG_0685.jpg
PIP - майстор
Идеята на 'настолния циркуляр' не е ли основно да го ползваш за надлъжно рязане, за което тоя диск не е много подходящ.
Ал_ - специалист
Pip, моето мнение не е меродавно, но машината ми се струва достатъчно компактна и удобна за по-универсално приложение.
Изображение
cvetomir_77, честито. Аз мислех на freud да поръчвам до приятел в Англия, и той да ми ги изпрати, или донесе, уж нямаше проблем, но нещо се скатава, та накрая ще се търсят дискове от немско.
mavryt4o - майстор
ср ное 15, 2023 2:59 pmАл_ написа:
Pip, моето мнение не е меродавно, но машината ми се струва достатъчно компактна и удобна за по-универсално приложение.
Изображение
cvetomir_77, честито. Аз мислех на freud да поръчвам до приятел в Англия, и той да ми ги изпрати, или донесе, уж нямаше проблем, но нещо се скатава, та накрая ще се търсят дискове от немско.
Шейната си е голяма сгода. Аз си поръчах Фройд от тук. Хвалят ги ще видим.. Толкова ли е голяма разликата в цените?
Ал_ - специалист
То не е само в цената, а и в наличието. Сините бошове ги предлагат и тук, но ги няма в наличност в по-голямата част от случаите, и чакаш 4 до 6 работни седмици за доставка.
Имам аз един малък 180 милиметров freud, и съм много доволен от него. Чисто информативно може да огледаш ffx.co.uk за дисковете
mavryt4o - майстор
ср ное 15, 2023 4:11 pmАл_ написа:
То не е само в цената, а и в наличието. Сините бошове ги предлагат и тук, но ги няма в наличност в по-голямата част от случаите, и чакаш 4 до 6 работни седмици за доставка.
Имам аз един малък 180 милиметров freud, и съм много доволен от него. Чисто информативно може да огледаш ffx.co.uk за дисковете
От КАМЕ на третия ден беше при мен за 110лв с доставка. В този сайт 40 паунда без 🤔Не намирам логична причина да пазарувам от чужбина...
PIP - майстор
ср ное 15, 2023 2:59 pmАл_ написа:
Pip, моето мнение не е меродавно, но машината ми се струва достатъчно компактна и удобна за по-универсално приложение.
Изображение
cvetomir_77, честито. Аз мислех на freud да поръчвам до приятел в Англия, и той да ми ги изпрати, или донесе, уж нямаше проблем, но нещо се скатава, та накрая ще се търсят дискове от немско.
Циркуляра на видеото няма нищо общо с тоя девалт, който осново се ползва по обекти за надлъжно цепене. Както и да е, аз не съм купувал какъвто и да е циркуляр без да купя с него поне още 2-3-4 различни диска за различни нужди.
Ал_ - специалист
mavryt4o, щом ги има и тук - съгласен съм, особено когато и цените са сходни. Аз съм поръчвал от там преди брекзит. Благодаря за сайта, ще ги преслушам утре, че не видях цени, затова не ми излизат с гугъл.
Pip, така е за дисковете за различни нужди. Иначе на снимката, която пуснах е точно 7492, ако нея имаш предвид
cvetomir_77 - специалист
Да започна с отговорите подред.

До колкото аз съм запознат настолният циркуляр се използва както за надлъжно, така и за напречно рязане (Предполагам за това се произвеждат и различни дискове). Диск за надлъжно рязане ми дойде с машината и съм доста доволен от него (реже добре и пироните :-D - по невнимание резнах един, два). Този диск си купих за да режа напречно и умишлено с 40 зъба за да мога понякога да режа и надлъжно. Сега съм сигурен, че много от вас ще кажат, че това не е правилно, но така съм решил аз. Все пак е за домашна работилница, а не за професионална работа. По-долу са снимките от първите проби с мека дървесина.

Диска е произведен в Италия. Както вече няколко пъти съм писал, Фройд е закупен от Бош още преди години и за това сините Бош дискове са идентични с Фройд. Диска е закупен от eBay на цена от 42,59€ с доставка до врата в Германия. Поръчката беше от вчера за днес. Буквално 24 часа.



Прикачен файл:
IMG_0686.jpg
IMG_0686.jpg (47.18 KиБ) Видяна 620 пъти

Прикачен файл:
IMG_0687.jpg
IMG_0687.jpg (84.59 KиБ) Видяна 620 пъти

Прикачен файл:
IMG_0689.jpg
IMG_0689.jpg (84.24 KиБ) Видяна 620 пъти

Прикачен файл:
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg (54.89 KиБ) Видяна 620 пъти
пишман_майстор - майстор
Супер дискове. Тоя последния е много подходящ за надлъжни срезове, другия е най-вече за напречни чисти срезове, Но товари повечко машината . С такъв тип диск ( друга марка, но приличен пак ) съм на DWS780 , много чиста и гладка повърхност на среза , но в дебелото се озорва , с леко подаване и малко повечко изчакване се получават нещата .

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: