• 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 176
Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Да, биченето от четвъртини се използва от лютиерите за високия клас инструменти. Така и фладерът е по-равномерен и красив.
bulhomes2 - майстор
Това може да е интересно за разбичването - https://www.pinterest.com/rdfwine/barre ... in-moreau/
mavryt4o - майстор
Да това се постига оптимално когато четвъртинката се бичи на 45 градуса.
Смятам да си направя успоредка да си помпя вкъщии.
Някой от София да знае от къде да си купя хубави греди? Може и по-груби аз ще си ги обработя ако трябва с редне
За сега съм взимал само от бриколаж и практикер за малки проекти ама за такъв голям дървото от там ми се струва доста скъпо.
mavryt4o - майстор
Утре смятам да отскоча до велинград и евентуално да закупя абрихт ау-630.Човека който ме праща в цеха не е много наясно но по снимки от нета изглежда масивна машина ако е същата.Та въпросът ми е има ли нещо за което трябва да гледам слабо място на модела имам предвид.Моята якорудка беше оса но получи се някакво провисване в началото на работния плот и не ме кефи вече.Отделно има луфт в пантата на плота.За такива скрити неща имам предвид.
profesionalist_wood - майстор
mavryt4o написа:
Утре смятам да отскоча до велинград и евентуално да закупя абрихт ау-630.Човека който ме праща в цеха не е много наясно но по снимки от нета изглежда масивна машина ако е същата.Та въпросът ми е има ли нещо за което трябва да гледам слабо място на модела имам предвид.Моята якорудка беше оса но получи се някакво провисване в началото на работния плот и не ме кефи вече.Отделно има луфт в пантата на плота.За такива скрити неща имам предвид.
Тия ау 630 са много тежки,дори вибрация не се усеща. То няма какво да й се развали....Айде лагерите разбирам,ама какво друго може да й провисне.Някои модификации на плота са със голям чугунен винт който е идиотоустойчив и няма хлопане.
Разбирам че искаш да купиш онзи със шкафа отдолу?Гледай за корозия. Има едни по-стари още по-тежки със 4 крака като маса ама там си трябват доработки. За какъв бюджет става дума?Опасна е машината защото повечето са без предпазител отгоре на вала
mavryt4o - майстор
700 ми каза моя човек.Те са стари бандити скрападжий едно втеме купуваха заводи и режеха машини за милиони.Имали цех за палети но не бачкали вече 5 операционка+голям бутален компресор за 1200 заминали такива са .Имало и 2 циркуляра и по-малък абрихт ама като ида ще видя.Даже каза пускаш и пробваш.
mavryt4o - майстор
Пазарих го друг в модела аб-610 завода е любимец забравих му името.С 4 ножа пали като совалка набира обороти плавно и за такъв кютюк работи много по-тихо от моята .С едното пръстче се наглася дебелината на стружката със скаличката и тн. което е много чудно за плот минимум 100кила.Много чаркалъци има под плота и ще съм благодарен ако някой ме насочи към инструкция за модела.Има и 2 банцига голям немски и бг с 630мм колела.Има малко по-малък абрихт около 2метра на 40см и шлаиф иии 2 циркуляра ама самоделки

Прикачен файл

2017-06-12 13.46.34.jpg
nikolson - майстор
Не съм виждал такава, но съм знам подобна. Лостът, който се вижда, би трябвало да е спирачка.
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: