• 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 176
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
Потъващия с шина е идеален за кроене на плоскости, окрайчване и изправяне на каквото се сетиш, монтаж на мивки и подобни където е удобно 'потапянето'. Без шина за мен е безполезен, защото нямаш видимост при рязане и точно в такива случаи 'обикновения' циркуляр е много по-удобен, т.е. рязане по линия. С мастар стандартния циркуляр може да върши всичко, но за мен и двата са задължителни. Не е задължително да са фестул. Потапящите на мафел и бош са по-добри от фестул. За обикновен всички профи марки са добри с хубав диск. Циркулярите на фестул са най-немощните имай го предвид.
Chefo77 - майстор
Много благодаря!
Тъй като продадох Макитата 7601 (голям ми идва), се чудя дали да го заместя с едно Бошче стандартно ръчно и в последствие да добавя потъващ с шина, или направо "да спестя" и да взема потъващ с шина. Значи съм бил прав, когато съм се съмнявал във видимостта на потъващия :)
Или другият вариант е ръчен с шина и да пропусна потъващия.
colyo - специалист
На твое място бих си взел направо потъващ със шина. При нужда може да се ползва и без шина, но когато ти трябва точен срез шината се намества много по-бързо, отколкото мастара и не се нуждае от стягане, защото си има отдолу противоприплъзващи ленти. Като цяло пести време и нерви.
Chefo77 - майстор
А когато се налага срез без шината - там ме притеснява видимостта ... При по-къси срезове няма как да видя откъде докъде трябва да е среза.
PIP - майстор
Зависи за какво ще го ползваш най-често, не съм ползвал обикновен с шина, но първия недостатък за който се сещам е прахоотвеждането, защото е по-отворен, освен това ако се занимаваш с подове не можеш да окрайчваш близо до стени. На твое място и аз бих препоръчал добър потапящ с две шини и евтин ръчен за обща употреба.
Chefo77 - майстор
Т.е. да си заприходя сега един евтин (първият посочен, Боша на 245 лева) и по-нататък и ТК с шина на Фесто?
Фитилчо - майстор
Може би е вариант (ако си фен) да имаш един със Батерии и едно Фесто.
Ryobi са добра опция с батерии и не е скъп.
Chefo77 - майстор
Не съм чак такъв фен - иска ми се да е най-доброто (уж Фесто), но въпросът е дали си заслужава за 2-3-5 сряза на година да инвестирам четирицифрена сума в потъващ с шина, при условие че така иначе е по-добре да имам И обикновен ръчен.
А някой с мнение за Bosch GKS 55+ GCE с шина ... Около 500 лева е, с параметрите на Festool HK 55 с шина. И двата не са потъващи (пак там за смисъла).
kendal - специалист
Заслужава си взимай Festool,да не те е яд после,ти бъркалка си взе Festool,сега за циркуляра се чудиш :-D .
  • 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: