Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
https://www.ebay.co.uk/itm/Makita-DLX21 ... %7Ciid%3A1 Харесал съм си този комплект.Мисля че ще върши работа какво ще кажете убягва ли ми нещо?
la_bamz - специалист
+ 1 съм за милуокитата от Ники. С такъв съм от зимата. Много работа отнесе, не е дърводелска, но е работил много. Аз лично по хубава машинка не съм хващал.
wanderer - специалист
за кои точно милуокита става въпрос? към mavryt4o: няма как да коментирам конкретните модели, защото моите са други, но си помисли дали в бъдеще няма да залитнеш и към други акумулаторни машини. така, че е добре да решиш за коя марка ще се абонираш за да можеш да ползваш общо зарядно и батерии. аз минах за малко през де валт, и сега съм с комбо на макита, взех си фенер, съвсем скоро ще поръчам и ръчнен циркуляр. така че.... апетита идва с яденето. :)
EDI - майстор
Аз започнах да събирам ЕЙНХЕЛ-чета, да не ми се смеете, ей :lol:
la_bamz - специалист
Аз съм с това :
https://technotools.bg/milwaukee-m18-bd ... 60-nm.html
Само че миналата зима беше на промоция 540 лв, но с 2 броя 4Ah батерии. След това издебнах промоция това, но само машинката без батерии и зарядно, защото вече имах батерии :
https://technotools.bg/milwaukee-m18-ca ... -18-v.html , не че съм го ползвал много ( 200 сряза в алуминиеви профили ) но съм доволен.

Иначе като цяло имахме в предвид с EDI е, че Ники продава машини на доста хубави цени, конкретно Милуоки са от 2 години мисля, а са добри машинки. За цените ще дам пример, че приетел с голям дърводелски цех, започна да си пазари от него, макар и на 300 км. :)
cvetomir_77 - специалист
ср окт 10, 2018 8:09 pmwanderer написа:
за кои точно милуокита става въпрос? към mavryt4o: няма как да коментирам конкретните модели, защото моите са други, но си помисли дали в бъдеще няма да залитнеш и към други акумулаторни машини. така, че е добре да решиш за коя марка ще се абонираш за да можеш да ползваш общо зарядно и батерии. аз минах за малко през де валт, и сега съм с комбо на макита, взех си фенер, съвсем скоро ще поръчам и ръчнен циркуляр. така че.... апетита идва с яденето. :)

БАТЕРИИТЕ И ЗАРЯДНИТЕ НА "де валт" НЕ СА ЕДНАКВИ


На работа ползвам винтоверт и ръчен циркуляр. Батериите са с различен ампераж и размери и не стават от едната машина за другата!
Virtex - майстор
за кои модели ? Батерия на 18/20V става за всички 18V уреди, като зависи само колко Аh са и дали са подходящи за консумацията. На едно зарядно може от 12V батерия до Flexvolt да се зареждат (DCB105 примерно), така че има съвместимост.
mavryt4o - майстор
Везните все повече клонят към макитите.Работя само в къщи и надявам се за напред да е така и да нямам нужда от други акумолаторни машинки.Като е хубаво времето все работя на открито пред работилницата .Имам двата винтоверта с едни тежки трафове....Искам да си олесня малко животчето.Само да превърша 2-3 захванати поръчки и ще заприходя нещо.
wanderer - специалист
чет окт 11, 2018 10:34 pmcvetomir_77 написа:
БАТЕРИИТЕ И ЗАРЯДНИТЕ НА "де валт" НЕ СА ЕДНАКВИ
  • много категорично твърдение. то като се купува, обикновено се гледа какво се купува.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: