Всичко за дърводелството
kendal - специалист
Честито,отдавна я беше набелязал ако не се лъжа.Това нещо дали е съвместимо с цялата гама фрези които предлагат,като цяло дали е удобно да щракнеш една снимка на вътрешността?
EDI - майстор
Честито, Лиско, да правиш все по-интересни проекти :partyman: .Като гледам плочата, става за всичко.Прахоотвеждането също е добро, тръбата е големичка Ф.
Lisko - майстор
Мерси!
Имаше някъде списък от фрези които стават. Навремето видях че мойта (ДеВалт) става. Сега дойде време да преброим пилците...
vbwooddesign - напреднал
съб дек 22, 2018 9:05 pmBuliviv написа:
Някой ползвал ли е винтови "F" стеги "Топмастер". Загледал съм 120x400.
Цена на 1 бр около 28 лева.
Имам една такава, но по-малка. Като цяло конструкцията й изглежда здрава и надеждна. Шината наистина е здрава, но има едно топченце, което фиксира стягащата част към шината, което не ми харесва и не съм го виждал у други марки. Моята стяга е около 35 см дълга и я имам от 2-3 години. Проблемът е, че нещо винтът взе да се "стапя" всякаш и не се законтря лесно при всяко положение. Не работи както трябва. Когато стягам нещо, като доближа челюстите до детайла и започна да навивам винта, той изтърва и не се захваща добре към шината. При леко наклонено положение става и пак върши работа, но не е както трябва. Като цяло не съм доволен от тази стяга. Още като беше нова трудно се навиваше докрай (аз обичам понякога да им давам много напън на стягите). От този ценови диапазон имам едни уж руски били, които са на пазара и на добра цена МТХ - те са много здрави и надеждни - изключително съм доволен от тях. Други от които имам впечатление са на Bolter, които също са здрави и надеждни в сравнение с бързостягащите им стяги. Взимал съм и доста втора употреба стари масивни и вечни, но след опита ми с няколко вида от старите и няколко от новите предпочитам нещо ново, дори било то по-евтино. По-лесно се работи с него и не е "гробник". Sparta в никакъв случай, а на Wolcraft изглеждат супер инвестиция, но са малко по-скъпички.
ZEDYCUS - майстор
Взимал съм и доста втора употреба стари масивни и вечни, но след опита ми с няколко вида от старите и няколко от новите предпочитам нещо ново, дори било то по-евтино. По-лесно се работи с него и не е "гробник".
Искат малко работа(нови дръжки, смазване и почистване на ръждата и винта) и стават много по добри от новите. Събирам по битаците такива стари, възстановявам ги и проблеми с тях никакви, за разлика от новите. :partyman:
vbwooddesign - напреднал
чет яну 03, 2019 8:44 pmZEDYCUS написа:
Взимал съм и доста втора употреба стари масивни и вечни, но след опита ми с няколко вида от старите и няколко от новите предпочитам нещо ново, дори било то по-евтино. По-лесно се работи с него и не е "гробник".
Искат малко работа(нови дръжки, смазване и почистване на ръждата и винта) и стават много по добри от новите. Събирам по битаците такива стари, възстановявам ги и проблеми с тях никакви, за разлика от новите. :partyman:
Прав си, може би ще са по-добри от новите, но все не остава време да се занимая с тях :) Аз също обичам да обикалям битаците за стари инструменти, които повечето хора смятат за "боклуци", но са с качествен материал и с малко работа над тях стават супер. Преди Нова година си взех 10-тина длета от Германия и Франция производство за по 1 лев парчето, които стегнах и станаха бръсначи. Скоро се надявам да дойде ред да барна стягите :)
Lisko - майстор
съб дек 29, 2018 8:46 amkendal написа:
Това нещо дали е съвместимо с цялата гама фрези които предлагат,като цяло дали е удобно да щракнеш една снимка на вътрешността?
Масичката е сглобена. Ето за кои фрези става панела (без разпробиване на допълнителни дупки). Даже се писали какви точно винтове ти трябват и са ги приложили. В моя случай (DeWalt 618) трябват 3 винта (без гайка) и освен че са с правилната резба но и с правилна дължина.

Снимките ги взех от стр 14, 15 на ръководството, което го има по нета, например тук:
http://pdf.lowes.com/operatingguides/00 ... 9_oper.pdf

Прикачен файл

bosch15.png
bosch15.png (85.23 KиБ) Видяна 1659 пъти

Прикачен файл

bosch14.png
bosch14.png (60.8 KиБ) Видяна 1659 пъти
kendal - специалист
Много благодаря за ннформацията колега Лиско.
Buliviv - специалист
чет яну 03, 2019 8:44 pmZEDYCUS написа:


Искат малко работа(нови дръжки, смазване и почистване на ръждата и винта) и стават много по добри от новите. Събирам по битаците такива стари, възстановявам ги и проблеми с тях никакви, за разлика от новите. :partyman:

Може ли малко информация как ги зачистваш и смазваш.
Сдобих се с две отлични стяги Bessey , с напълно годни дръжки, но доста ръждясали по металните си части.
ZEDYCUS - майстор
Чистя с телена четка на стационарната бормашина, не се старая да стане лъскава като нова, а просто да изчистя окисленията, ръждата и боклука. Патината(тъмен окислен метал без ръжда) върху стержина и винта я оставям и смазвам с масло, преди да почна да я ползвам. А двете челюсти боядисвам с подходяща боя. Понякога дори и тях не боядисвам, а само смазвам леко за да не ръждясат отново. viewtopic.php?f=35&t=44215&hilit=%D1%81 ... &start=120

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: