Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Жив и здрав, Ванка.
mavryt4o - майстор
И аз си угодих с една хубави а. 8лв и два дни нагласяне.

Прикачен файл

IMG_20200309_183731_copy_1024x768.jpg
ZEDYCUS - майстор
=D> Имам материали за 4 бр таквиз хубавини. Само две са за мен. Последния влак са.
пишман_майстор - майстор
На осми го купих, днес го пробвах, останах приятно изненадан. Принципно не си падам много фен на метабо, но това ми хареса.
Прикачен файл:
Без име 1.jpg
Buliviv - специалист
Някой има ли впечатления за шаблона Mel 2 на Holzmann . Върши ли работа ? Вгледал съм му се за абрихта.
Щрайха на Jet идва с шаблон, обаче ми писна да глася соц.абрихта по час -два след точене на ножовете / то чак не ми се иска да ги свалям за заточване /

https://www.holzmannbg.com/magnitna-nas ... -mel2--836
wanderer - специалист
Ползвам същите на вид, но под друго име. Смяната на ножовите на абрихта става много бързо, и процедурата няма нищо общо с оная гимнастика с летвата. Само с тая точност до един микрон малко са преиграли....
wanderer - специалист
  • Междувременно похвалвам се и аз. Пресен, пресен, днес пристигна. :rock:
Прикачен файл:
89435071_3114382818629018_1092324665726074880_n.jpg
ZEDYCUS - майстор
:partyman: Честито, не си сгрешил! Перфектна работа върши, като осичка е. Миналото лято заприходих и го ползвах за кофражните истории на вилата, с конструкционен ъгъл(инчов :razz: ) е много лесен разкроя.
cvetomir_77 - специалист
чет мар 12, 2020 3:25 pmBuliviv написа:
Някой има ли впечатления за шаблона Mel 2 на Holzmann . Върши ли работа ? Вгледал съм му се за абрихта.
Щрайха на Jet идва с шаблон, обаче ми писна да глася соц.абрихта по час -два след точене на ножовете / то чак не ми се иска да ги свалям за заточване /

https://www.holzmannbg.com/magnitna-nas ... -mel2--836
Преди и на мен ми беше доста трудно с настройките на ножовете, но от известно време го правя по този метод. Става сравнително бързо и лесно.

wanderer - специалист
пет мар 13, 2020 8:06 pmZEDYCUS написа:
:partyman: с конструкционен ъгъл(инчов :razz: )
  • :-D :weedman:
  • Благодаря. А диска с който е комплектована машината как ти се струва? На мен ми изглежда малко тънък, и от няколкото проби нямам впечатления. Основно за плоскости ще го ползвам -пдч + шперплат, осб, .. но по дебелшки


cvetomir_77 написа:


Преди и на мен ми беше доста трудно с настройките на ножовете, но от известно време го правя по този метод. Става сравнително бързо и лесно.

  • Ако ножовете имат опция да се регулират във височина както на клипът - ок, но ако нямат си е жива мъка.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: