Всичко за дърводелството
пишман_майстор - майстор
А кои са точно твоите? Снимка? Линк?
cvetomir_77 - специалист
чет яну 14, 2021 11:55 amпишман_майстор написа:
А кои са точно твоите? Снимка? Линк?
Link не мога да дам защото не помня кога и от къде съм ги купил, но точно тези мисля, че съм купил от магазин. С тях съм пробивал чам и водоустойчив шперплат без проблем.

Прикачен файл

IMG_6347.JPG

Прикачен файл

IMG_6348.JPG
пишман_майстор - майстор
Не мога много да определя , но са сходни с тези от лидл. Разликата която виждам спрямо с тези от лидл ( като изключим бройки, кутия ) е, че твоите имат различен фрезенк по големина , съобразен със самото свредло , не мога много добре да видя на снимката или така ми се струва.... Май и опашките имат триъгълна форма ли , с/у превъртане.
Докато тия на лидл , най-малкото е с ебати големия фрезенк, а най-голямото, направо му се "губи" фрезенка.
Моите ги ползвах преди да правя една пейка от салкъм , посиняха яко и голям пушек. Станаха лилави върховете им . Издразних се тогава и подмених самите свредла ( всъщност само най-употребяваните от тях ) и затегнах фрезенк главите на тях. Е стана , ама... Препоръчвам на колегите да ги избягват такива като пирон с канал и да си купят други , които стават.
пишман_майстор - майстор
Погледнах за малко в лидл. де пак дали ги предлагат. Попаднах на едни други. Този път са си свредла + фрезенк. Горен десен ъгъл на снимката
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (36.28 KиБ) Видяна 1063 пъти
stefanjor - специалист
Следващата седмица при нас:

Прикачен файл

Svredla.jpg
Svredla.jpg (44.42 KиБ) Видяна 1058 пъти
bulhomes2 - майстор
Ами те си имат предназначение тия с единия канал, като пирон, дето им викаш. Те са за ПДЧ. Там не трябва да му е много хлабаво на винта. В масив пушат, но винаги можеш да смениш свредлото с обикновно двуканално.
пишман_майстор - майстор
Виж, не съм се замислял за ПДЧ . Има резон в това . Може би и някъде в описанието да го пише , че са за такава цел. Тогава не споря, явно си има и с такъв тип предимства.
cvetomir_77 - специалист
чет яну 14, 2021 2:48 pmпишман_майстор написа:
Погледнах за малко в лидл. де пак дали ги предлагат. Попаднах на едни други. Този път са си свредла + фрезенк. Горен десен ъгъл на снимката 1.jpg
В LIDL.DE са от днес. Аз преди малко си купих тези за пантите и даже ги пробвах. Вършат работа точно като за 4 евро :mrgreen:, така че предполагам и другите ще са с такова качество.
пишман_майстор - майстор
Форстнър свредлата преди време ги бях гледал. Никак не ми допаднаха , направо си бяха недобре заточени и си личеше супер калпавата направа. Един райдър беше доста по-добре .
Сега не знам как са , но предполагам няма много голяма промяна , да не кажа никаква.
Chefo77 - майстор
Е те тоя пич разпродава някаква работилница, може някой да си хареса нещо...

https://m.olx.bg/ads/user/37Hb0/

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: