Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
вт юни 12, 2018 2:50 amLisko написа:
Вчера го купих

Аз съм доволен от марката.
Lisko - майстор
ср юни 13, 2018 10:38 pmcvetomir_77 написа:
вт юни 12, 2018 2:50 amLisko написа:
Вчера го купих

Аз съм доволен от марката.
Гледах че имаше 4 звезди и нещо средно от гласувания на около 270 човека (5 звезди са макс). Един Блекендекер ме изкуши в последния момент, вече като бях в магазина, щото беше намален двойно (и ставаше по-евтин от рьобито) а имаше и интересен елемент - по-малка предна ролка която позволява влизане в по-тесни места. Но си рекох - не може сега да се поддам на импулса след като съм правил вече проучване. Взех Рьобито, върнах се в къщи и прочетох че блекендекера имал проблеми с лагерите нещо. Е, рекох си - затва са го намалили.
пишман_майстор - майстор
Ако се ползва предимно в хоризонтална позиция, се търси нещо масивно и тежко . Колкото е по-стабилна и яка изработката, толкова по-добре. Лентата товари доста механиката и елмотора, при по-кекавите, се получава едно изплюване на лентата по време на работа при по-интензивен натиск.
Virtex - майстор
чет юни 14, 2018 4:26 amLisko написа:
Гледах че имаше 4 звезди и нещо средно от гласувания на около 270 човека (5 звезди са макс). Един Блекендекер ме изкуши в последния момент, вече като бях в магазина, щото беше намален двойно (и ставаше по-евтин от рьобито) а имаше и интересен елемент - по-малка предна ролка която позволява влизане в по-тесни места. Но си рекох - не може сега да се поддам на импулса след като съм правил вече проучване. Взех Рьобито, върнах се в къщи и прочетох че блекендекера имал проблеми с лагерите нещо. Е, рекох си - затва са го намалили.
Не само, Black&Decker май се води по-нисък клас от Ryobi, макар че и двете да заемат същият сегмент. Много рядко съм виждал DIY ентусиасти от твоята страна на океана да използват B&D, докато Ryobi се среща повече. А и имат интересни уреди на фона на останалите.

Мислех да попитам по-рано каква е била мотивацията за Ryobi, но ти го написа.
пишман_майстор - майстор
Имам няколко инструмента техни ( на Райоби ) но са синята им серия. Имах и лентов шлайф , от най-мощните им модели. Много стабилен беше и с константна електроника. Нямаше отказ . Продадох го единствено, защото трудно му намирах ленти в Бг ( сега е друго, вече се намира без проблем и при нас ).
nikolson - майстор
Синьото е на японската фирма, резедавото е сублиценз с право на продажби в Европа, Сев. Америка и Австралия. В портфолиото на японците (сините) са профи клас, при хонгконгците е в "домашен майстор".
nikel - специалист
чет май 31, 2018 12:44 pmStrashho написа:
Честито!
Може ли някакъв отзив за шепаха като го пробваш.
Пробвах го за 10 мин.За толкова време върши работа.Ще видим по късно при по продължителна работа как ще се държи.
nikel - специалист
Грешка.Оказа се че съм го пробвал без филтърна торба.Сложих торбата,пробвах и изненада - торбата не пуска въздух.Аз ли бъркам или са ми дали не филтърна торба ,а най обикновен хартиен плик.
Моля за съвет.
nikel - специалист
Поредна проба. С хартиения филтър дърпа по слабо.Предната проба беше с мокър материал и с по дебела стружка.Сега пробвах със сух материал и по малка стружка и работи задоволително,но все още не ми харесва.
Chefo77 - майстор
А ако потърсиш аналог на хартиените с текстилни такива? Вземаш една торба и отиваш в офис на Тони.
И още нещо - ако е само за опилки, без прах от гипс, замазки и т.н., един циклон ти върши перфектно работата на торбата.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: