• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 176
Всичко за дърводелството
razli4en73 - специалист
В Практикер са пуснали на Сола за няма 7 лв.Има и моливи,пак Сола за дърво по левче и камък по лев и нещо,мисля да ги пробвам,че преди бях взел едни безименни,за нищо не стават.
Фитилчо - майстор
Те толкова си струват.... и моливите и те в Ташев, аз оттам си взех

http://www.voinishki.com/catalog/produc ... veqewzyruj
Chefo77 - майстор
Абе и аз бях фен и работех само с моливи на Сола (24 сантиметрови), но леко установих, че за интензивно използване, китайките ментелици от по 9 стотинки вършат същата работа. И не се ядосваш, когато установиш, че графита вътре им е начупен, докато и на Сола, и на Капро си боли.
Тази тема ме накара да се замисля, че ... няма нещо, от което да имам нужда и да нямам. :? Или да ми трябва по-добро. Ааа, искам да си взема по-малко циркулярче от 30 килограмовия звяр - за ремонти. Че това, което имах, след свикване на големия, е пълен ташак. И го подарих, за да не го разглобя с някоя дъска паркет в момент на ярост ...
anabolicbeast - специалист
Аз взех преди около месец-два метър на Сола от Практикер, но все ми се върти цена 3-4 лева! Едва ли бих дал повече, защото не съм фен на този тип измервателна техника и взех така, защото е евтин и защото е Сола. По-лесно и бързо ми се получава с Фиското. Иначе в Практикер откакто ги купиха техничарите стана едно доста по-приятно и подредено място, но все така с неприятните цени...
mitko64 - майстор
За да дам десет лева, значи има защо(писах, че съм ползвал същия). За дърводелска работа обаче, може да се мине предполагам и с по- евтин.
Bradley - специалист
Аз дърводелец не съм, но като фен на всичко режещо ми е време вече за Тормек Т7 - доста време го отлагам, че цената е солена, но тази година го наместих в семейния бюджет :-D
razli4en73 - специалист
решил съм да купя абрихт,а в последствие и щрайхмус на Fartools,от зелените.Дано стане тия дни това дето съм го замислил.
cvetankirilov - специалист
lavka86 написа:
Аз съм се насочил да си взема ексцентрик шлайф на DeWALT D 26453QS. Колегата майстор EDI го хвали и аз зачитам неговото мнение. Събирам финанси и ще го взема в най-скоро време. :partyman:
На промоция е в томика
http://tomika.bg/index.php/detail/view/965 :partyman:
Фитилчо - майстор
Bradley написа:
Аз дърводелец не съм, но като фен на всичко режещо ми е време вече за Тормек Т7 - доста време го отлагам, че цената е солена, но тази година го наместих в семейния бюджет :-D
В Англия има Шепах, който е абсолютно същия според мен , а цената му е около 200 лева май
EDI - майстор
Ексцентъра е малко бижу на хубава цена.Аз си го взех от Николай по негова препоръка и въобще не съжалявам за покупката. :partyman: Идеално работи.С нещо шлайфах дъбовата врата, въобще не се зори, има голяма производителност дори и върху дъб, за чам да не говорим, рупа го като репичка :lol: , не загрява при продължителна работа, и най-важното е, че системата за засмукване работи на 100%.С прахосмукачка ако се работи, нищо не остава по детайлите.Може да се работи и с една и с две ръце, удобен е за двата варианта.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: