Всичко за дърводелството
wanderer - специалист
и аз искам такова като снимката от първия поста и от доста време си мъча акъла, но нищо не мога да измисля. някой може ли да спдели схема на купешките машини?
ZEDYCUS - майстор
Схема нямам, трябва да го разглобя за да снимам, а няма да имам време като се кача на вилата. Имаше някъде клипче на подобен самоделен в Тубата, осцилиращото движение беше от моторче за чистачки. :partyman:
velsi - Почетен майстор
Няма смисъл от допълнително моторче. Ето как го е направил човека - най-елегантното решение според мене.

https://www.youtube.com/watch?v=xbJymL1AEE4
kendal - специалист
Колеги коментирано е тук-Самоделни шлайфове , само където не ми работи линка.
wanderer - специалист
а как мислите - колко е надеждна тази дървена конструкция? особено триенето на дърво в дърво между кутията с червячната предавка и "корпуса". аз лично съм леко скептичен, и предполагам че след време ще се появят луфтове. има ли триене ще тябва мазане, има ли мазане от прахът ще стане спичане... нещо като омагьосан кръг :sad: иначе ми харесва че осцилирането е синхронизирано с оборотите на шпиндела. какви са оборотите на купешките машини?
ktamen - специалист
itilien написа:
Интересно ми е дали е трудно да си направи човек сам цилиндричните шкурки, че като гледам цените им не са много ниски.
Освен с лепило става и със скоби за маркучи. Поне аз съм шлайфал на дърводелска фреза (плот и от средата му стърчи 30мм вал) като увия шкурката по спирала и я хвана долу и горе със скоби - разбира се трябва да са на по-голямо разстояние от дебелината на детайла.
Много по-полезна и по-производителна машина е лентов шлайф с вертикални ролки. Лентите или си ги лепиш сам или си ги поръчваш като оскъпяването е символично.. Освен това при достатъчна дължина на лентата движението нагоре и надолу става излишно.
mavryt4o - майстор
ktamen написа:
itilien написа:
Интересно ми е дали е трудно да си направи човек сам цилиндричните шкурки, че като гледам цените им не са много ниски.
Освен с лепило става и със скоби за маркучи. Поне аз съм шлайфал на дърводелска фреза (плот и от средата му стърчи 30мм вал) като увия шкурката по спирала и я хвана долу и горе със скоби - разбира се трябва да са на по-голямо разстояние от дебелината на детайла.
Много по-полезна и по-производителна машина е лентов шлайф с вертикални ролки. Лентите или си ги лепиш сам или си ги поръчваш като оскъпяването е символично.. Освен това при достатъчна дължина на лентата движението нагоре и надолу става излишно.
този шлайф си е с специално предназначение изшлаифай ми отвор фи 20см с лентовия да видим кой е по-полезен и по-производителен :-D за всеки ръб си има шлаиф :cool:
ktamen - специалист
Такива отвори се шлайфат много рядко. Всъщност аз никога не съм шлайфал толкова малък отвор защото вътре няма кой да го гледа.
Ако все пак ми се наложи ще облека една 15мм пръчка с шкурка и ще я стегна в патронника на дрелката.
mavryt4o - майстор
човека щом се интересува значи му трябва и на мен рядко ми е трябвал но за тези детайло който правих ми свърши работа и без осцилация

Прикачен файл

19102014786.jpg
19102014786.jpg (113.26 KиБ) Видяна 2315 пъти

Тема "Продават ли се такива шлайфове в БГ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: