Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
Еди, не съм съгласен. Байца е оцветен импрегнант (с/у мухъл и бубулечки) с УВ защита. Във водните лакове (те са за външно) се слага и 10% байц, защото иначе лака се лющи бързо от слънцето. Нещата ми за външно ги минавам с байц и после два пъти с воден лак. Наскоро гледахме с един първите ми кашпи - за 6-7 години не са мръднали.
ceco_144 - специалист
пет май 01, 2020 10:43 pmLisko написа:
С видии много скъпо, с лепило - бавно. Купешките ги правят с нано- ;-) пирончета.

Супер е станало!
Поръчителя ли иска да е лакирано?
По принцип идеята ми беше след като се захване с видии, всяка една видия да се мине с черен лак или ако много ми се играе леко с кид да се запълнят главите и после черния лак или боя. За скъпо не знам до сега отидоха 3 кутии с видии по 80 броя. Сигурно ще ми трябват още 3 кутии.
Те няма да се мократ, но мисля че след като ги мина с лак още повече ще се отворят, но ме е страх да не се налюпи след 1 година лака и да се наложи шлайф.
ceco_144 - специалист
съб май 02, 2020 7:03 ambulhomes2 написа:
Еди, не съм съгласен. Байца е оцветен импрегнант (с/у мухъл и бубулечки) с УВ защита. Във водните лакове (те са за външно) се слага и 10% байц, защото иначе лака се лющи бързо от слънцето. Нещата ми за външно ги минавам с байц и после два пъти с воден лак. Наскоро гледахме с един първите ми кашпи - за 6-7 години не са мръднали.
Може ли да препоръчаш какъв байц и воден лак? Аз също имам това наблюдение - преди няколко години направих дървен вратник и го минах само с лак, за една година на пряка слънчева светлина почна да се лющи. Свалих лака и го минах само с ленен безир, но сега няма тоя блясък :lol:
ceco_144 - специалист
Това тези дни направих :-D

Прикачен файл

Resizer_158834000648112.jpg

Прикачен файл

Resizer_158834000648111.jpg
EDI - майстор
Никога не ползвам нищо друго освен лак и никога не съм имал проблеми дълги години.Не виждам, поне аз, де, смисъл от всичката друга играчка.
bulhomes2 - майстор
съб май 02, 2020 9:52 amceco_144 написа:
Може ли да препоръчаш какъв байц и воден лак? Аз също имам това наблюдение - преди няколко години направих дървен вратник и го минах само с лак, за една година на пряка слънчева светлина почна да се лющи. Свалих лака и го минах само с ленен безир, но сега няма тоя блясък :lol:
При нас три фирми продават такива лакове - https://www.icro.bg/ https://www.lakove.bg/ и http://www.drenski.net/
Lisko - майстор
Въртяща масичка. Основата е диск от 12мм брезов шпертплат.
След това е аксиалният лагер, след това още един диск от шпертплат със същия диаметър
и върху него големият диск от кедрови дъски. Покритие - тунгово масло, две ръце.

Lion15 - специалист
Айде и от мен нещо.
За сефте правя шкаф, и не стана като хората, ама другия път по-хубав.
Има още някои неща за довършване.
Прикачен файл:
IMG_20200508_114648_398.JPG
И снимкста е лоша...
И дръжките са на криво....
Трябва да го дооблепя с фолио..(пдч то беше в лошо състояние, за печката)
radius - майстор
Какво сътворих в обедната почивка (с ровенето на материала). Пускам го да се посмеем малко, вана за импрегниране на дъските за оградата (500бр.). После ще се модифицира на тезгях за боядисването им.
Прикачен файл:
20200522_153240.jpg
:roll:
EDI - майстор
Aaaaaa, сложна инсталация. :lol: Ама нали знаеш, колкото по-скалъпено, толкова по-полезно. :rock:

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: