Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Май от години не съм се включвал в тази тема. Една масичка от готови слепени плотове сътворих вчера. Още съхне но като цяло май добре се получи.
Прикачен файл:
IMG_6311.JPG
IMG_6311.JPG (78.33 KиБ) Видяна 1274 пъти
Прикачен файл:
IMG_6312.JPG
IMG_6312.JPG (109.37 KиБ) Видяна 1274 пъти
Прикачен файл:
IMG_6314.JPG
Прикачен файл:
IMG_6315.JPG
IMG_6315.JPG (91.79 KиБ) Видяна 1274 пъти
ZEDYCUS - майстор
Шарката(фладера) много ми допада, формата и тя. =D>

Да не съм пълен оф-к две рамки за огледала от изрезки.

Прикачен файл

IMG_20210103_124213.jpg

Прикачен файл

IMG_20210102_145211.jpg
bulhomes2 - майстор
Ванка, тез плочки са перфектни =D> :lol: :lol: :lol:

Браво и на двамата! =D> =D> =D> =D>
kancho - специалист
От бая време чета форума и съм получил доста идеи и вдъхновение от тука. Ето последния ми проект от скрап материал - ковчеже за мини оберфреза dewalt и кутия за фрезери . Малката кутия е купешкa - марка Skil.
Искаше ми се да си съвпадат дръжките и ключалките ама използвах каквото имах подръка

Прикачен файл

12345.jpg

Прикачен файл

123.jpg
bulhomes2 - майстор
Оу, това си е професионално изпълнение. Явно си доста напред с материала. Въпреки това имам една забележка (нищо, че не съм чак толкова професионалист). При така поставени пантите при отворен капак и оставен така, както е на снимката, върху държащите ги винтове има големи усилия на опън (изваждане), което в един момент ще компрометира дървото около винта. Ако ги хванеш за челата на дъските - първо - ще можеш да използваш по-дълги винтове ако искаш, и второ - ще имаш усилие за срязване на винта, което в много по-малка степен би компрометирало дървото около винта.
cvetomir_77 - специалист
И плочките =D> , и огледалата и кутийката много ми харесват! Браво!
lyubohar - майстор
И моите аксесоари до смесителя са същите.
Само нещо симетрията се губи-слушалката надясно,лампата наляво...
ZEDYCUS - майстор
Напротив всичко е симетрично :-D , само за себе си, вече комбинацията няма нищо общо помежду си. :-D
Обяснявам лампата е по средата на 6 плочки(толкова е широка банята-1,2м, висока 1,9м), душа е по средата на неговата плочка(като се къпеш се мести на друга стойка до вратата), огледалото е на средата на смесителят над мивката.
Ще трябва да направя една не симетрична лампа от д'ръво, подобно на Еди, което си е идея.
kancho - специалист
пет яну 08, 2021 6:44 ambulhomes2 написа:
Оу, това си е професионално изпълнение. Явно си доста напред с материала. Въпреки това имам една забележка (нищо, че не съм чак толкова професионалист). При така поставени пантите при отворен капак и оставен така, както е на снимката, върху държащите ги винтове има големи усилия на опън (изваждане), което в един момент ще компрометира дървото около винта. Ако ги хванеш за челата на дъските - първо - ще можеш да използваш по-дълги винтове ако искаш, и второ - ще имаш усилие за срязване на винта, което в много по-малка степен би компрометирало дървото около винта.
Да прав си, просто имах подръка някакви звездовидни декоративни панти, които ще е много играчка да им изрежа гнездо да съвпада профила

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: