• 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 187
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
bulhomes2 написа:
То и MDF като изрежеш тънко и дълго парче - и той се измята. Затуй - с надмярка и после режеш изметнатото.
Те бяха 5см дебели в началото но след две изправяния и измятане се принидих .
mavryt4o - майстор
Една набързо скалъпена стълбичка за мивката на малкия много и се кефи.В последно време взеха все повече да ми харесват мебели без метални крепежи.

Прикачен файл

2017-05-21 10.13.50.jpg
stridata - специалист
mavryt4o написа:
Една набързо скалъпена стълбичка за мивката на малкия много и се кефи.В последно време взеха все повече да ми харесват мебели без метални крепежи.
Аз пък много ти се радвам, че работиш с масив! сега ако започнеш и да бачкаш с натурални масла и вакси и зарежеш химията ставаш отличник.Хахахха

П.п
Аз също съм фен на "проходните" дибли с контрастен цвят!
KingLin - майстор
И аз много се кефя на сглобки без ползване на пирони винтове или планки. Ти на това можеше да минеш и без винтове за стъпалата а само на дибли защото нямаш усилия на опън по тия стъпала. Аз се хванах снощи от останките на кошарата и масата да спретна един кош за пелените и мокрите кърпички който да се закача за кошарата ама е толкоз грозен и елементарен че не ми се снима даже :D После и една пощенска кутия мисля да спретна ама ръчния циркуляр дето го пригодих за маса нещо му играе диска или аз съм нещо неориентиран и на някои срезове ми бяга правия ъгъл :?
mavryt4o - майстор
KingLin написа:
И аз много се кефя на сглобки без ползване на пирони винтове или планки. Ти на това можеше да минеш и без винтове за стъпалата а само на дибли защото нямаш усилия на опън по тия стъпала. Аз се хванах снощи от останките на кошарата и масата да спретна един кош за пелените и мокрите кърпички който да се закача за кошарата ама е толкоз грозен и елементарен че не ми се снима даже :D После и една пощенска кутия мисля да спретна ама ръчния циркуляр дето го пригодих за маса нещо му играе диска или аз съм нещо неориентиран и на някои срезове ми бяга правия ъгъл :?
Това са дибли не тапи.Хванах им цаката и си ги правя адски здрави и с цвят по мой вкус.Не че някой ме пита но ще кажа как стават бетон.Бича си клечки 12на 12 мм на 50-60см от желаното дърво.С бормашината през плашка 12 и излиза дибла набраздена с резба даже.Влиза плътно и с начукване.За проба не става защото се вади трудно.Ако се иска хлабавина може както е още на бормашината да се врътне с шкурка да се посвали резбата.Знам че не е бърз метод но на мен ми доставя удоволствие и бисквитките сам си ги правя .
mavryt4o - майстор
stridata написа:
mavryt4o написа:
Една набързо скалъпена стълбичка за мивката на малкия много и се кефи.В последно време взеха все повече да ми харесват мебели без метални крепежи.
Аз пък много ти се радвам, че работиш с масив! сега ако започнеш и да бачкаш с натурални масла и вакси и зарежеш химията ставаш отличник.Хахахха

П.п
Аз също съм фен на "проходните" дибли с контрастен цвят!
От мойте вакси надали има по-натурални все пак аз си ги правя :-D Ще си правя и една с гъша мас.Крадя идейте от организатора на дърводелския събор дано ми прости.По мои виждания неговите вакси са най-натурални но са ми скъпички и си ги бъркам аз.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
mavryt4o написа:
...
От мойте вакси надали има по-натурални все пак аз си ги правя :-D Ще си правя и една с гъша мас.Крадя идейте от организатора на дърводелския събор дано ми прости.По мои виждания неговите вакси са най-натурални но са ми скъпички и си ги бъркам аз.
Йес! :-)
KingLin - майстор
Всъщност получи се една идея по-добре от много зле :mrgreen: Ама поне жената е доволна което е най важното!
Прикачен файл:
media-share-0-02-05-ee9137e76023c9cde866f31aadb667f8a62175fd5367d2a17bb9952b11dfe651-e2321db1-a0a2-40cb-b5bc-74773538f760.jpg
media-share-0-02-05-ee9137e76023c9cde866f31aadb667f8a62175fd5367d2a17bb9952b11dfe651-e2321db1-a0a2-40cb-b5bc-74773538f760.jpg (98.71 KиБ) Видяна 1256 пъти
ttt - специалист
...Бича си клечки 12на 12 мм на 50-60см от желаното дърво.С бормашината през плашка 12 и излиза дибла набраздена с резба даже.... Знам че не е бърз метод но на мен ми доставя удоволствие и бисквитките сам си ги правя ....

Изпитано е и работи :) Даже имаше подобна дискусия тук преди време.
Според мен не е и бавен метод. За по малки диаметри обаче е добре да има някакви ограничители след плашката да не се върти клечката накъдето и падне, но става и с ръка да се придържа докато мине цялата.
Andri01 - майстор
Цветарник сделан от железар :? :)

Прикачен файл

IMG_2158.JPG

Прикачен файл

IMG_2157.JPG
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 187

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: