• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 187
Всичко за дърводелството
stridata - специалист
Само ми кажи това на Сикенс какво е, байц, грунд, цветен лак, боя и веднага ти давам най-безболезнената рецепта.
mavryt4o - майстор
stridata написа:
Само ми кажи това на Сикенс какво е, байц, грунд, цветен лак, боя и веднага ти давам най-безболезнената рецепта.
https://www.mr-bricolage.bg/catalog/lak ... 25152.html тово е лака но по принцип ползвам лак на сократес и някой път трябва е гланцов завършека.Пробвах на водна основа безцветен за гланц слаба работа.
EDI - майстор
На водна основа трудно дават хубав гланц.Има един на водна основа гланцов - КЬОБЕР, румънска направа, но не съм го пробвал и не знам реално дали дава хубав гланц.Като ми се наложи подобна комбинация с цвят и гланц, удрям 2,3 ръце ДУФА след което две ръце паркетен с тефлон АКВИС на МЕГАХИМ.Така направих дъбовия плот за шкафа на вилата - 6 ръце ДУФА и 3 АКВИС.
stridata - специалист
mavryt4o написа:
stridata написа:
Само ми кажи това на Сикенс какво е, байц, грунд, цветен лак, боя и веднага ти давам най-безболезнената рецепта.
https://www.mr-bricolage.bg/catalog/lak ... 25152.html тово е лака но по принцип ползвам лак на сократес и някой път трябва е гланцов завършека.Пробвах на водна основа безцветен за гланц слаба работа.
Първо да кажа, че изразявам личното си мнение!
Никога не съм харесвал цветните лакове като ефект, прилича на блажна боя и се похабява красотата на дървото! Виж каква страхотна маса си напрвил, с тоя цветен лак "убиваш дървото"
Този Сикенс и като цяло продукти 3:1 винаги отстъпват като качество на индивидуалните продукти.
За мен най-добрия вариант е нанасяне на органичен байц с твоя цвят, даже бих го приложил с избърсване за да се подчертае дървото и да нанеса два полиуретанови грунда/органични/ с междинно шлайфане и след това да нанеса една ръка акрилен гланц/органичен/.
Компромисния вариант е смесен цикъл вода-органично и няма да ти мирише толко много. Нанасяш воден байц /който е доста плътен и мътен и ще ти доближи ефекта на цветния лак/ след това работиш с воден двукомпонентен грунд и накрая акрилен органичен гланц. Ако искаш може да продължим дискусията в някоя тама в Боядисване за да ти доизгладим технологията. Ако ти трябват препоръки за фирми можеш да ми пишеш на лично :partyman:
bulhomes2 - майстор
EDI написа:
На водна основа трудно дават хубав гланц.Има един на водна основа гланцов - КЬОБЕР, румънска направа, но не съм го пробвал и не знам реално дали дава хубав гланц.Като ми се наложи подобна комбинация с цвят и гланц, удрям 2,3 ръце ДУФА след което две ръце паркетен с тефлон АКВИС на МЕГАХИМ.Така направих дъбовия плот за шкафа на вилата - 6 ръце ДУФА и 3 АКВИС.
Можеш ли да го покажеш, да видя как е станал!
Един клиент ми искаше масата да лъщи като Мерцедес. Провбвах няколко варианта - 95% гланц, 100% гланц, няколко различни бояджии и накрая с един тенекеджия и автобоя се получи - http://kombiniranimasi.com/ObyasneniyaAvtoBoi.html
stridata - специалист
Направо не е истина! Авто материали за холна маса! Колко мъка има на този свят, чак пък оскъпява и масата! Гланца иска много грунд и полиране! Ще отворя една тема за боядисване на мебели/интериор и екстериор/ само някой да ме посъветва къде. В Боядисването или в Направи си сам?
EDI - майстор
Ето тук съм дал една снимка преди години - viewtopic.php?f=35&t=39834&hilit=%D0%B4%D1%8A%D0%B1%D0%BE%D0%B2+%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%82&start=80 .Общо бил 6 ръце ,не 8 - 4 ДУФА и 2 АКВИС.Не е много добра, ама не знам дали в къщи имам други.Не съм търсил специално гланцов ефект, това се получи.Може да се постигне още по-добър гланц, ако специално се търси блясък.
Последна промяна от EDI на ср фев 15, 2017 1:45 pm, променено общо 1 път.
mavryt4o - майстор
stridata написа:
Направо не е истина! Авто материали за холна маса! Колко мъка има на този свят, чак пък оскъпява и масата! Гланца иска много грунд и полиране! Ще отворя една тема за боядисване на мебели/интериор и екстериор/ само някой да ме посъветва къде. В Боядисването или в Направи си сам?
Щом ще е за мебели по-добре тук.
bulhomes2 - майстор
stridata написа:
Направо не е истина! Авто материали за холна маса! Колко мъка има на този свят, чак пък оскъпява и масата! Гланца иска много грунд и полиране! Ще отворя една тема за боядисване на мебели/интериор и екстериор/ само някой да ме посъветва къде. В Боядисването или в Направи си сам?
Бояджията ми взима 40 лв за боядисване, с грунд, омекотяване и лак. Автобояджията иска 180 или 240 в зависимост от метода. Ако ще го направиш за по-малко - нямаш никакви грижи. Заповядай! А разликата ще я изпием...
mavryt4o - майстор
Не с рогът.Човека е много отворен на тази тема и може да ни даде доста насоки да си правим сами каквото покритие искаме а не да плюем бояджийте колко скъпо вземат.
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 187

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: