• 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 187
Всичко за дърводелството
Чираче - майстор
От снимката се вижда, че това е дърводелски струг с патронник.
mavryt4o - майстор
Не патронник за бормашина .На него стягам фреза за отвори освен че зацепва движението като правих пеиката така ми беше много лесно.Ще работя с отвор фи 20 пробивам го после качвам детаила със същата фреза и тя ме води по нея правя дебелината .Като цяло за струга мисля че не се искат някакви точности а с практика ръката свиква.С един майстор си споделях преди че искам струг с копир а той ми сочи неговия копир захвърлен и ми вика ,,вземай го ако не искаш да се научиш да струговаш"
mavryt4o - майстор
Почнал съм пак един ,,шарен скрин" и да запитам нещо.При 53см дълбочина каква дължина механизъм да купя?После ще ви тормозя за други размери.

Прикачен файл

20170424_211345.jpg
EDI - майстор
Верно шарен.Прилича на боите долапи дето ги правих за вилата, но там съм с два цвята лак, а ти и дърво използваш различно.По-добре намали на 500 или увеличи на 550, иначе малко зор ще имаш.Хафеле имат едни водачи 510, ама май няма да стане пак работата.
mavryt4o - майстор
Всичко е сбирщайн пърчотий само хоризонталните фризове знам че е дъб щото аз съм го бичил.Вертикалните май са от ясен а таблите иглолисно ,малко ми простее това червено но жената хареса шаренията за бъдещия наследник.Днес имам двама мебелисти на линия за късмет ще ги потормозя за тея пусти чекмеджета .Водачите ще са съчмени ако има зн.
stridata - специалист
Опитай някой път с акрилен лак с гланцовост 10% да нанесеш един слой за грунд, шлайфаш и нанасяш втора ръка. Покритието като дебелина става много финно, нежно и много матово. Няма го "пластмасовия ефект".
mavryt4o - майстор
Ще опитам но при друго приложение не и при бебето ми .Не претендирам за качество на финиш но щом с това масло се мажат кухненски дъски бих го предпочел пред всякакви химий биле те и на водна основа.
stridata - специалист
mavryt4o написа:
Ще опитам но при друго приложение не и при бебето ми .Не претендирам за качество на финиш но щом с това масло се мажат кухненски дъски бих го предпочел пред всякакви химий биле те и на водна основа.
Разбира се! Само имай в предвид, че дори гомеите играчи с маслата също имат химии в тях. Уж безвредни, но ги има. Прочети съдържанието и ще видиш, че 50-60% са масла, а останалото не е ясно какво е. В пъти по-добре е от полиуретани, акрили и каквото и да било.
EDI - майстор
Аз затова в къщи си бъркам и варя масла и восъци по собствени рецепти, когато ми трябва за нещо, дето е в къщи - дъски за рязане, купички и други такива неща.Ползвам само ленено масло, минерално масло /течен парафин/ и няколко вида восъци в различно съотношение.Иначе имам една восъчна вакса на ГУБРА ама още не съм я пробвал.
nikolson - майстор
Маврудчо ползва домашна вакса. Затуй, за него и останалите, ще споделя начин за избелване на восъка, научен от пчеларите. Те го наричат "мацериране". Студените стари почернели пити се разтрошават на малки парченца. Поставят се във съд със вода която през един два дена се сменя докато спре да се оцветява. Може и леко да се загрява. След добиването на така избеления восък се прави допълнително изваряване.
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 187

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: