• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 186
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
[quote="KingLin"]Аз утре ще снимам първия ми резултат на едно просто столче. Обаче малката иска да и правя люлеещ се стол. Жалко само че нямам материал да последвам примера ти с цели страници. Имам една 4 см на 4м дъска (незнам каква е дървесината ама е по твърдо от чам) и каквото излезе от нея... Другото ще го мисля в движение. На твоето столче как си сметнал центъра на тежестта?[/q
не мога да го сметна :? направих си шаблон от този http://bg.bazarino.com/product/331/%C3% ... dJQc_ntmko видях как е зглобен и си го направих не е 100 процента едно към едно но е по-здрав на купешкия на който на 3 години е се отвориха фуги на зглобките правя и един за продан + табуретката за краката ще има и една малка масичка с струговани крачета за чашата с уискито и лулата :lol: само незнам колко да му искам 250 ми дадоха без да са го видяли ама ги отпратх с уговорката че ще ги изжикам като го завърша .И един съвет НЕ ползвай чам за стола
KingLin - майстор
Ето го първото ми творение обаче голяма мъка без прав ъгъл а място за абрихт щрайхмус и циркуляр на маса няма :( Стабилно стана благодарение на пендулата която прав ъгъл трудно прави ама за сметка на това може криво да реже :-D

Прикачен файл

stolche.jpg
Andri01 - майстор
Туй "столо-масичка" ли се води? Беше Ни обещал столче? Или такова излезе накрая?:) :? И да я /го/ полееш ,ей! :partyman:
KingLin - майстор
Е аз да не ти се видях дребничък :-D Тия два метра и 130 килограма от ниско трудно стават после :lol:
griffin - майстор
King дай изглед и отстрани :)

mavryt4o гледах сайта дето е стола ама там има и един часовник я светни колко време го прави тоя часовник кат гледам резбите е отнело бая време.
KingLin - майстор
Аааа отстрани не може :lol: Майтап - утре ще го щракна. Ама иначе краката не са трапецовидни както бях замислил в началото и обърках станата като пробивах за винтовете към седалката и сега се паднаха от външна страна а друга беше идеята :cry: Аа и не съм си играл да крия главите на винтовете към разпорката. Иначе мислех да забъркам талаш с лепило и после леко шкурка. Ама ме грабна работния процес... :lol:
griffin - майстор
Шшш ако има дефекти само ти си ги знаеш :-D
Andri01 - майстор
Е хубу де,а де муй облегалката ?Нали може се катурнеш назад след кило и канче гроздова !! :?
mavryt4o - майстор
и от мен нещо днес една рамка за детски пъзел и довърших стола като цяло стана добре само тоя орех на сикенс малко стана като овъглен орех

Прикачен файл

ramka za pazel.jpg

Прикачен файл

200820151186.jpg
griffin - майстор
Маврутчо какъв е тоя лак дет си ползвал много тъмно се е получило, по принцип са ми казвали че ореха е капризен от към покрития ама никога не съм виждал подобен резултат/
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 186

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: