• 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 186
Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
Гледам, че е могло да вкараш диагонали под площадките и може и да е можело да мине без разпонките, ма е свършило вече. За лаковете - аз ползвам тия - http://www.drenski.net/?page_id=81 и съм много доволен. Когато капка ми капне на нещо гладко, като изсъхне я отлепвам като кръгче гума. Байцовете им са на основа импрегнант (боядисват импрегнанта). Скъпи са, но са много добри. Пръскам го с пистолет с дюза 2,5 мм, че през по-малките ми е зор да върви.
Руди - майстор
JohnyCage написа:
С тези 4 разпънки(100мм х 150мм греди) мисля, че ще премахна страничното клатене. Надлъжно има, но си мисля, че не е опасно.
Много хубаво се е получило, браво!
За надлъжното клатене може да опиташ с диагонали между колоните:
Изображение
radius - майстор
JohnyCage написа:
Имам 1 питане... Импрегнирал съм дървесината с Бохемит.

Това изобщо не е добра идея за детско съоръжение, ще гризат, ще се търкат... Може да му намерип листа за безопасност, съвсем не е безобиден.
Бохемит имат завършващи масла, но тази гадост трябва да я запечаташ! Затова, според мен мисли в посока някакви лакове.
kuuuuuul - майстор
Много добре е станало :supz: Спокойно може да отвориш частна детска градина.
Lisko - майстор
Това ако е стена за катерене както ми се струва - ще е добре да има пясък отдолу, че да се тупва на меко.
parketmilanov - специалист
Наплив от топола , рядко излизаща дървесина с такива размери /Благодаря на тос който ми го даде той си знае кой/
финиш епоксидна смола прозрачна
крака от сингер /видимо / :)
Жена ми се впусна в необятността наречено дърводелство
тук аз съм помагал само с съвети и акъли ,леко мрънкане ,и тихо освиркване :)
Стана добре да не кажем отлично направо превъзходно :)

Прикачен файл

23715073_1989298428057462_115791358_o.jpg

Прикачен файл

23634250_1987196778267627_775698979_o.jpg

Прикачен файл

23732502_1989298484724123_1519282444_o.jpg
kuuuuuul - майстор
Яааа,тополата имала хубава шарка :? Перфектно е станало и цветовете ми допадат,браво.Къде ги намирате тези сръчни жени :shock: :partyman:
miliad - майстор
parketmilanov написа:
Наплив от топола , рядко излизаща дървесина с такива размери
parketmilanov-можеш ли да ми обясниш термина "наплив". Благодаря.
parketmilanov - специалист
наплива е туморно образование на дървесината /не знам в кои случаи се получават но предполагам е някакво заболяване /
едни кръгли образования които стоят като пъпка по някои дървета обикновено по стволовете .те са много красиви при разрязване и много рядки в по-голями размери .
parketmilanov - специалист
kuuuuuul написа:
Яааа,тополата имала хубава шарка :? Перфектно е станало и цветовете ми допадат,браво.Къде ги намирате тези сръчни жени :shock: :partyman:
ААА с много търсене се намира :)
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 186

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: