• 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 187
Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
la_bamz написа:
При мен беше наложително. Миналата година, обикалях с едно пънче сух орех, и никъде не сикаха да ми го отрежат ...
Да, като стане твърд/сух и лентата почва да свири
mavryt4o - майстор
ZEDYCUS написа:
Не искам да ви секвам ентусиазма, но орех знам от стари местни майстори по Смолян, че се оставя 1-2 години на външни условия с кората. Само на сухо и тогава се бичи.
Следвах тази насока, като отрязах ореха под беседката 2006 година, бичихме го с баща ми 2008 година. Няма беловина, всичко е в прекрасен тъмен цвят. Имам още към половин кубик от него, но му наближава времето.
Фладера е много шарен.
Това го изпробвах на няколко трупа и е напълно вярно.Един рязах и бичих веднага осввн че нито се оцвети като хората ами и се разпука от всякъде.
Последна промяна от Virtex на ср апр 25, 2018 1:41 pm, променено общо 1 път.
Причина: премахнато цитирано голямо изображение
ZEDYCUS - майстор
Фитилчо
Toва с цел да потъмнее и беловината ли? :?
Tочно за това се прави. Само дето при мен нямаше сушина тогава и на места по краищата се получиха леко загнили по светли петна. Но ги изрязвам. Бичихме на хоризонтален банциг в местна дърводелна, има си система за подаване на вода за смазване и охлаждане на лентата. 8-9 сухи трупа ни ги набичиха на 5 см за няма час.

Всъщност се оказа, че имам снимки от преди години когато го отрязахме и оставихме на открито. По късно го покрихме с ламарина да не го вали много. Ако не забравя да снимам някой ден, ще покажа как изглежда сега.

Прикачен файл

орех 2.jpg

Прикачен файл

орех.jpg
bulhomes2 - майстор
А кога се заравяха в тор? Един приятел ми донесе две талпи, точно ровени в тор, но не съм стигал до тях още.
ZEDYCUS - майстор
Не съм сигурен, но май е против дървоядите.
ZEDYCUS - майстор
Снимах ореха как изглежда сега, снимките са кофти, но се добива представа.

Прикачен файл

IMG_20180428_082326.jpg

Прикачен файл

IMG_20180428_082226.jpg
lov - майстор
bulhomes2 написа:
А кога се заравяха в тор? Един приятел ми донесе две талпи, точно ровени в тор, но не съм стигал до тях още.
То не е точно заравяне в тор. И се е правило най-вече за да няма гниене. Трябва урина заради карбамида с нея. Подреждат се плътно на пода в обора дето стоят животните. Така зимата като лежат им е топло че не са направо на земята а и всичко се отцежда. И каквото може дървото го попива и се импрегнира. Дядо ми така си правеше диреците за лозето. Салкъма обелен и в предния край го приковаваше с някоя дъска да не се разместват и така май повече от една година. Едвам си спомням.
Та вероятно освен с устойчивоста на гниенето се постига и някакво оцветяване.
mavryt4o - майстор
lov написа:
bulhomes2 написа:
А кога се заравяха в тор? Един приятел ми донесе две талпи, точно ровени в тор, но не съм стигал до тях още.
То не е точно заравяне в тор. И се е правило най-вече за да няма гниене. Трябва урина заради карбамида с нея. Подреждат се плътно на пода в обора дето стоят животните. Така зимата като лежат им е топло че не са направо на земята а и всичко се отцежда. И каквото може дървото го попива и се импрегнира. Дядо ми така си правеше диреците за лозето. Салкъма обелен и в предния край го приковаваше с някоя дъска да не се разместват и така май повече от една година. Едвам си спомням.
Та вероятно освен с устойчивоста на гниенето се постига и някакво оцветяване.
определено с тази операция не са търсили цвят той е бил нещо като бонус :lol:
la_bamz - специалист
ААААА не така ZEDYCUS, щом се хвалиш трябва и да споделиш :razz:
Личи си че ти е хубава дървесината.

Ето и от мен нещичко : скромно, Неделно, следобедно :)
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (68.49 KиБ) Видяна 1880 пъти
Прикачен файл:
1.jpg
ZEDYCUS - майстор
=D> Екстра всички продукти за финиш и лепене на едно място.
Ми то от споделяне останаха толкова, бяха повече дъските. :razz:
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 187

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: