• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 187
Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
=D> Ха-ха, тоя люлеещ се стол, заедно с отоманката и масичката сред машините в работилницата, сниман на неонова светлина е станало много АРТ. Лакът отлично се съчетава с цвета на кожата.
mavryt4o - майстор
за 2 дена оползотворих малко от разбичените лани дъбови метровки остана ми кожа от стола за седалките да тапицирам и съм готов до сега не бях правил стол то много зглобка много нещо по едно време се омотах от врязване зарязване добре че имам инструмент четя от известно време едни дърводелски книги по на 100 години и тези 2 стола не за 2 ами за 20 ще ги правя само с ръчни инструменти но уви отпуската свърши и се връщам в реалноста :)

Прикачен файл

230820151188-001.jpg

Прикачен файл

230820151190.jpg
griffin - майстор
Столовете изглеждат много добре :-), по колко остави чеповете на стола като дължина?
mavryt4o - майстор
griffin написа:
Столовете изглеждат много добре :-), по колко остави чеповете на стола като дължина?
nqmam kirilica na telefona 1,5 sm gi napravih i ne sym dovolen i lepiloto ne hva6ta dobre kato na 4ama kakto kazva edi na daba mai polioretanovoto e po dobre i razduva hlabinite v zglobkata.Mislia da prepraviam da bia po 2 vidii 4elno
griffin - майстор
Баси, че дъба странно да не хваща това обикновенното лепило, той няма толкова смоли в него доколкото знам. Ако очакваш полеуретановото да уплътни хлабините то ще направи там повечко пяна и дефакто няма пак да имаш здрава връзка. Иначе ако си имал хлабини в сглобките бъркай стружки с лепило и запълваш повечкото хлабина :), на мен като ми се е налагало така съм правил, не лепя с чисто лепило а бъркам тая каша( и дефакто с това лепя ), до тука нямам проблем с такива сглобки.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте! Преди месец един свещеник ми поръча да му направя Аналой.Купих материал ( понеже нямах вече в наличност ) но след като го разбичих и започна да се усуква и криви,като поизсъхна и се нацепи,със синковеца имах проблеми и времето се изниза.Наложи се да си отида на село и да си взема останалия сух материал от тавана на къщата.Та за една седмица със сухия материал в промеждутъците когато съм свободен сътворих това.

Изображение

Изображение

Изображение

Сега стои въпроса какъв да е финиша,да лакирам или да го намажа с масло и то да е ?


Притеснявам се да не го зачулят както са направили с наличните в църквата,ето ги.

Изображение

Изображение
mavryt4o - майстор
алцек написа:
Здравейте! Преди месец един свещеник ми поръча да му направя Аналой.Купих материал ( понеже нямах вече в наличност ) но след като го разбичих и започна да се усуква и криви,като поизсъхна и се нацепи,със синковеца имах проблеми и времето се изниза.Наложи се да си отида на село и да си взема останалия сух материал от тавана на къщата.Та за една седмица със сухия материал в промеждутъците когато съм свободен сътворих това.

Изображение

Изображение

Изображение

Сега стои въпроса какъв да е финиша,да лакирам или да го намажа с масло и то да е ?Притеснявам се да не го зачулят както са направили с наличните в църквата,ето ги.

Изображение

Изображение
говори първо с попа ако го покрива само каде си си играл да го направиш красиво убеди го да не го покрива и му прасни един тъмен лак
monilan - специалист
Определено тъмен лак.
griffin - майстор
Много добре е станало, ако го лакираш с тъмен лак ще изчезнат шарките на дъските. Иначе попа трябва да си реши как да изглежда, може да има и някакви изисквания.
Ако го лакираш с лак на маслена основа цветовете малко ще се стоплят и леко ще пожълтее, ако ползваш лак на водна цвета ще мръдне много малко. Вариант е да минеш самия шкаф с лак, а там където се пипа(плота с масло), вариант е да лакираш всичко а само плота допълнително да го намажеш с вакса.
griffin - майстор
Прикачен файл:
DSCN1725.JPG
по точно го завърших
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 187

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: