Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
За шкафчето благодаря, но днес успях да завърша още един проект, та качвам и от него снимки. Жената е много доволна :mrgreen: .


Прикачен файл:
IMG_8139.JPG

Прикачен файл:
IMG_8146.JPG

Прикачен файл:
IMG_8170.JPG

Прикачен файл:
IMG_8176.JPG

ZEDYCUS - майстор
И леглото е супер. =D>
Единствено бих ти препоръчал да сложиш дъно, държи геометрията на леглото и не влиза прашоляк от вън. Така ще трябват външни контейнери и кутии да държиш нещата вътре, иначе няма смисъл от механизма.
cvetomir_77 - специалист
съб яну 29, 2022 8:37 pmZEDYCUS написа:
И леглото е супер. =D>
Единствено бих ти препоръчал да сложиш дъно, държи геометрията на леглото и не влиза прашоляк от вън. Така ще трябват външни контейнери и кутии да държиш нещата вътре, иначе няма смисъл от механизма.
Още го обмислям това с дъното. В България (живея в Германия в момента) имам подобно легло и след като сложих дъното, пода и дрехите вътре започнаха да хващат мухъл и се наложи да правя вентилационни отвори, които не са много красиви. Имайки предвид, че влажността на въздуха тук е много по-висока, реших малко да изчакам и да го обмисля добре преди да сложа дъното.
ZEDYCUS - майстор
В такъв случай, по добре с кутии и контейнери. :partyman:
brum - майстор
На каква относителна влажност спите, че да тръгва мухал по леглото?
cvetomir_77 - специалист
нед яну 30, 2022 12:28 ambrum написа:
На каква относителна влажност спите, че да тръгва мухал по леглото?
Нямам представа каква е влажността, но знам че се получава конденз вътре (под матрака) поради разликата в температурата на помещението и температурата вътре под матрака.
Чираче - майстор
нед яну 30, 2022 10:42 amcvetomir_77 написа:
Нямам представа каква е влажността, но знам че се получава конденз вътре (под матрака) поради разликата в температурата на помещението и температурата вътре под матрака.
Монтирай някакъв малък безшумен вентилатор с таймер за включване през определено време за няколко минути.
brum - майстор
нед яну 30, 2022 10:42 amcvetomir_77 написа:
Нямам представа каква е влажността, но знам че се получава конденз вътре (под матрака) поради разликата в температурата на помещението и температурата вътре под матрака.
Поинтересувай се. Влажността под матрака ще ти е най-малкият проблем. Здравето ще ти е по-голям. Според препоръките трябва да е между 40 и 60 процента. Подозирам, че гоните 80-90% относителна влажност за да кондензира под леглото. По прозорците трябва да е винаги мокро при такава влажност...
Lutchezar - майстор
Човека пише че когато е бил в България е имал проблем с мухъл при монтирано дъно. Сега е в Германия. Машина на времето и пространството ли му трябва за да измери онази влажност?
Иначе аз във всяка стая имам датчик за температура и влажност, просто така се получи с 2 метеостанции.
cvetomir_77 - специалист
Влажността в тази част на Германия е значително по-висока от тази в България. Хората тук живеят с нея :? . Не е проблем да я измеря, но това по никакъв начин няма да ми помогне. Влага по прозорците нямам. И мухъл за щастие все още нямам, но понеже съм имал този проблем искам да не се повтаря. Така или иначе вече взех решение. Ще фрезовам в страниците отвори, които ще са разположени средно високо, за да се избегне до колкото е възможно навлизането на прах и тогава ще монтирам дъното.

Нещо подобно, но да речем не повече от два реда:


Прикачен файл:
IMG_8180.jpg
IMG_8180.jpg (27.99 KиБ) Видяна 1702 пъти

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: