Всичко за дърводелството
burkov - специалист
Еййй, много са яки, ратан готов ли е в тази оплетка или сам го плете?
kancho - специалист
вт фев 08, 2022 6:15 pmburkov написа:
Еййй, много са яки, ратан готов ли е в тази оплетка или сам го плете?
Хах нее , поръчах си го онлайн, идва от Индонезия сигурно
Последна промяна от kancho на ср фев 09, 2022 2:22 pm, променено общо 1 път.
cvetomir_77 - специалист
вт фев 08, 2022 3:22 pmkancho написа:
Интересни неща правиш Цецо, и аз тия дни експериментирах и правих по-нестандартни таблени врати с плетеница от ратан
Благодаря, ама аз като гледам и ти не си останал по-назад. :partyman: =D> =D> =D>
NeoBoss - специалист
нед фев 06, 2022 9:06 pmcvetomir_77 написа:
нед фев 06, 2022 8:51 pmkendal написа:
нед фев 06, 2022 8:24 pmcvetomir_77 написа:


Имаш предвид малките вратички предполагам. При този размер е невъзможно да имат подобна шарка, като на големите, освен това щеше да бъде много скучно ако са еднакви, а и е почти 100% сигурно, че не могат да бъдат направени със същата шарка в една домашна работилница.
Не искам да прозвуча заядливо, но може ли да споделиш защо?Може да сме полезни един на друг.

Таблата на малките вратички е 26 см. При този размер освен една разделителна по диагонал (която според мен не е красива,) друго няма възможност, защото летвите за рамката са 7 см широки и като сложа разделител стават прекалено малки табли, които са опасни за обработка с 12 см фрезер.


Пример:


IMG_8204.JPG
Можеше с фрезер да прорежете само канала , без да влагате допълнителен детайл , така щяхте да спазите дизайна и при малките вратички.
cvetomir_77 - специалист
нед фев 20, 2022 8:21 pmNeoBoss написа:
нед фев 06, 2022 9:06 pmcvetomir_77 написа:
нед фев 06, 2022 8:51 pmkendal написа:


Не искам да прозвуча заядливо, но може ли да споделиш защо?Може да сме полезни един на друг.

Таблата на малките вратички е 26 см. При този размер освен една разделителна по диагонал (която според мен не е красива,) друго няма възможност, защото летвите за рамката са 7 см широки и като сложа разделител стават прекалено малки табли, които са опасни за обработка с 12 см фрезер.


Пример:


IMG_8204.JPG
Можеше с фрезер да прорежете само канала , без да влагате допълнителен детайл , така щяхте да спазите дизайна и при малките вратички.
Ще се радвам да споделите снимка на готов детайл направен по вашият начин.
mavryt4o - майстор
нед фев 20, 2022 11:23 pmcvetomir_77 написа:
нед фев 20, 2022 8:21 pmNeoBoss написа:
нед фев 06, 2022 9:06 pmcvetomir_77 написа:
Може би има предвид да нашариш таблата и да изимитираш другите фризове. :? Безумие си е да се фрезоват толкова малки детаили с табления фрезер.


Таблата на малките вратички е 26 см. При този размер освен една разделителна по диагонал (която според мен не е красива,) друго няма възможност, защото летвите за рамката са 7 см широки и като сложа разделител стават прекалено малки табли, които са опасни за обработка с 12 см фрезер.


Пример:


IMG_8204.JPG
Можеше с фрезер да прорежете само канала , без да влагате допълнителен детайл , така щяхте да спазите дизайна и при малките вратички.
Ще се радвам да споделите снимка на готов детайл направен по вашият начин.
NeoBoss - специалист
Не съм искал да се заяждам , не мисля и да пускам машините за да се доказвам. Но ето една скица направена за 5 минутки да визуализирам това което имах предвид. Моля, вие кажете кое ви затруднява в изработката. Спазил съм споменатите от вас размери (останалото на око) Исках просто да дам идея.
Прикачен файл:
dump _photo.jpg
dump _photo.jpg (46.96 KиБ) Видяна 2689 пъти
Поздрави!
cvetomir_77 - специалист
пон фев 21, 2022 3:31 pmNeoBoss написа:
Не съм искал да се заяждам , не мисля и да пускам машините за да се доказвам. Но ето една скица направена за 5 минутки да визуализирам това което имах предвид. Моля, вие кажете кое ви затруднява в изработката. Спазил съм споменатите от вас размери (останалото на око) Исках просто да дам идея. dump _photo.jpg

Поздрави!
И аз не искам да се заяждам, но на мен не ми допада така. Въпрос на вкус.
:partyman:
cvetomir_77 - специалист
Понеже времето тук вече от една седмица е доста студено, реших да изоставя малко работата по двора и да вляза в работилницата. Ето нещо от вчера.


poloe - помощник
Здравейте, за пръв път публикувам в тази тема, макар да съм изчел всички страници от нея :o Това е един стелаж за плодове и зеленчуци, направен за новооткриващ се магазин на мой роднина. Подарък е. Материала е отпадъчни дъски от палети, размерите са 200см. х 140см., а касетките са 50см.х30см. Дебелината е различна :o Всички размери, както и начина по който да са наклонени касетките (по дължина, вместо по ширина), са по негово желание. Както и лакирането, вижда се вторият ред е започнал да ги лакира. Ами това е, всъщност стана доста здраво, предвид слабият материал. Аз се изненадах. :?

Прикачен файл

Screenshot_20220421-162251.png

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: