Всичко за дърводелството
stefanjor - специалист
пон мар 11, 2024 8:21 amcolyo написа:
... та чунким седне да учи...
С това бюро със сигурност ще седне, ама не да учи :cool:
Lisko - майстор
пон мар 11, 2024 8:21 amcolyo написа:
Работата с ПДЧ не я намирам за много дърводелска, но за сега това е основния материал с който разполагам....та спретнах на малкия едно "геймърско" бюро, та чунким седне да учи. Пък и трябваше да тествам новата оберфреза.
Перфектно е!
Чакай да питам нещо като сме отворили за пдч. Моето бюро е купешко от пдч. Не може да се мери по красота с твоето творение, но като размери и разположение ми пасва много добре. Тоест не искам да го сменям. Обаче горната плоскост, с годините е започнала да се протрива. Какво да направя по въпроса? Мислех да мацна лак отгоре като първо я мина с фина шкурка че да хване по-добре лакът? Идеи?
colyo - специалист
А няма ли да е по-добре да смениш плота? Като цена ще ти дойде равностойно с една кутия боя за ПДЧ.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон мар 11, 2024 9:48 pmLisko написа:
...Обаче горната плоскост, с годините е започнала да се протрива. Какво да направя по въпроса? Мислех да мацна лак отгоре като първо я мина с фина шкурка че да хване по-добре лакът? Идеи?
Всичко зависи от покритието на тази горна плоскост. В смисъл - фурнир ли е, какво е...
Lisko - майстор
Смяната на плота къде по обективни, къде по субективни причини я изключвам.
Покритието какво е - трудно ми е да кажа, прилича на хартия, защото онзи ден като отлепих едно тиксо и горния слой остана на тиксото.

Кликни за увеличение:
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 12, 2024 9:59 amLisko написа:
Смяната на плота къде по обективни, къде по субективни причини я изключвам.
Покритието какво е - трудно ми е да кажа, прилича на хартия, защото онзи ден като отлепих едно тиксо и горния слой остана на тиксото.

Кликни за увеличение:
Изображение
Ми начи една лека шкурка за обиране на случайни неравности и ново фолио* отгоре

* обрязва се след лепенето
colyo - специалист
Така отдалече го правя на меламин. По вашите ширини се продава на листи. Ако го боядисаш, там където търкаляш мишката ще се надере много бързо. Имам подобен проблем и го реших посредством такава светеща подложка 80 х 40 см. Беше 30-ина лв.
Прикачен файл:
503066.jpg
503066.jpg (53.85 KиБ) Видяна 509 пъти

Свети по края и не привлича погледа към протритото.
mavryt4o - майстор
Едно шкафче за грамофон 🙂

Прикачен файл

FB_IMG_1710577791921.jpg
FB_IMG_1710577791921.jpg (51 KиБ) Видяна 364 пъти

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: