• 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 187
Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
Horozov, как се заливат 6-7 слоя наведнъж според теб? И какво е определението за слой? :lol: :lol: :lol:

Няма да се обиждаш, че ти се смея, ма въпроса си е за бисерите...
Horozov - помощник
bulhomes2 написа:
Horozov, как се заливат 6-7 слоя наведнъж според теб? И какво е определението за слой? :lol: :lol: :lol:

Няма да се обиждаш, че ти се смея, ма въпроса си е за бисерите...
Ха.... За бисерите казваш? Ти роден ли се научи или от първия път ти се получават нещата? Ако ми беше ясно дали щях да питам? Да гледал съм доста клипчета и знам, че се чака след всеки слой смолата да изсъхне, но все пак предпочитам да попитам преди да опитам. Ако на поблукувалия не му се отговаря - ОК, ама човек, който е наблюдател като мен да взима отношение...
Horozov - помощник
Ииии сори за двата поста един след друг ,но не съм се обидил. Надявам се и ти.
bulhomes2 - майстор
Абе "слой" бе човек. Какво е слой? Можеш ли наведнъж да налееш 7 слоя?

Можеш само един. Когато го наливаш наведнъж - това е слой. Слоевете могат да са с различна дебелина и един дебел да е по-дебел от 7 тънки, но пак е един слой. Схвана ли сега защо въпроса ти е за бисерите и е все едно кой ще ти отговори?
EDI - майстор
Аз първо заливам леко дълбоките дупки или процепите, желира малко и после заливам на един слой всичко.Верно, такава голяма площ не съм правил, най-големия ми детайл е бил някъде 400х400 мм.
Horozov - помощник
Като му дойде времето ще видим на колко слоя, паса ще е необходимо при мен. Моята площ е по-голяма 150х60см.
parketmilanov - специалист
Horozov написа:
Като му дойде времето ще видим на колко слоя, паса ще е необходимо при мен. Моята площ е по-голяма 150х60см.
Няма правило което да е всеобщо ,според мен всеки би трябвало да усети детайла и да си прецени сам .Никой не ми е казвал как ,по колко въпрос на рутина ,интуиция .Съхненето е поне 12 -24 часа между всеки слой /в този случай защото имаше много за запълване а и защото е доста хладе сезон .Друг път през 6-8 часа на плоскост без запълване .
В указанията на фирмите производител дават много малко и доста обща информация .
Така че опитвай и изпробвай това е моето мото .
ПС - е да доста скъпо излиза понякога една провалена проба ама ......така се учим ....
И за мен смолите са новост но съм умерено смел и безотговорно любопитен към материята .
Както и жена ми ,както е видимо :)
EDI - майстор
Хубавите работи стават с проби, ако почнеш да мислиш много, няма да стане, само ще си седиш и ще умуваш. :partyman:
Horozov - помощник
EDI написа:
Хубавите работи стават с проби, ако почнеш да мислиш много, няма да стане, само ще си седиш и ще умуваш. :partyman:
Аз за умуването съм се наумувал, ами нямам време и работя по малко. Когато стане ще се похваля.
EDI - майстор
То, времето е всеобщ проблем. :lol: Ще чакаме снимки.
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 187

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: