• 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 187
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Ето нещо изработено от мен.Изцяло затворен кръг преминал през отсичане ,бичене,сушене и изработка.Материал круша,орех и дъб.Взаимствано от азиатската школа.С такива нещица се разтоварвам и искам само да правя.

Прикачен файл

2018-04-17 04.49.11.jpg

Прикачен файл

2018-04-17 04.49.44.jpg
EDI - майстор
Много добре. :partyman: Такива логове са рядкост, трудно се намират, освен, ако не си отсечеш сам дървото и не си го заготвиш.
la_bamz - специалист
Браво !!! Страхотна работа.
Фитилчо - майстор
themask написа:
Фитилчо написа:
Надлъжното рязане трябва специална верига за него, специална шина (за големите резачки) и търпение.
https://www.stihl.co.uk/STIHL-Products/ ... (PMX).aspx
Дай да пробваме моята джаджа на тия цепеници :) Маврутчо не се престраши преди време, ама ти може и да си по-авантюристично настроен :)

Какво имаш ти, като джаджа? :?:
la_bamz - специалист
Еххх, че не си някъде по варненско. Две седмици се чудя как да разбича една череша и един орех ...

Фитилчо, беше показвал, че си е направил приспособление за моторен трион за бичене на трупи :)
themask - специалист
Фитилчо, пратих ти го на лични да го видиш.

la-bamz, па ей де я Варната :)
lov - майстор
kuuuuuul написа:
Аз като купувах резервната верига маркова,питах човека да ли няма някоя която да реже пирони,ама нямаше. :-D Иначе рязането не беше проблем,но от пироните направо се отчупиха зъби.
Има, има даже бетона барабар с арматурата реже. :-D Имам някъде клипче как се справя с една бетонна стена. Веригата е с твърдосплавни пластини но не става за дърво защото се подава и вода. :lol:

Но да те предупредя щом си намерил един гвоздей със сигурност има още и то много. Разнася се едно мнение че когато ореха не иска да плододава като се набият пирони в ствола и се оправял. Не знам дали реално върши работа но и аз съм попадал на такова дърво. Не знам колко гвоздея имаше точно защото замина под казанката. Но като нацепих приличаше на таралеж. Всяка година май са набивали по десеттина пирона. :lol:
la_bamz - специалист
themask написа:
Фитилчо, пратих ти го на лични да го видиш.

la-bamz, па ей де я Варната :)
Айде стягай се, да знам дали да търся гатер докато са на камиончето или да ги разтоварвам :wink: :
Прикачен файл:
а.jpg
а.jpg (71.78 KиБ) Видяна 1891 пъти
Virtex - майстор
lov написа:
Разнася се едно мнение че когато ореха не иска да плододава като се набият пирони в ствола и се оправял. Не знам дали реално върши работа но и аз съм попадал на такова дърво.
Не само - има твърдения, че пирон забит в ствола помагал против червей и почерняване на плода.

Един огромен орех до нас ( който се надявам един ден да взема :-D ) е ошарен с пирони, които така и са си останали. Естествено ефект няма, но хората решили да пробват.
lov - майстор
la_bamz написа:
Айде стягай се, да знам дали да търся гатер докато са на камиончето или да ги разтоварвам :wink: :
Прикачен файл:
а.jpg
Давай ги, днеска монтирах един чисто новичък и утре ще го вкарват в боя и цял ден ще се мотам там за свидетел само. :lol:
Не се шегувам ама си ми много далече. Работата е за 20 минути с в повъртането.:-D
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 187

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: