Всичко за дърводелството
mkocev - специалист
Готина масичка!
А също ползвам Kreg jig от няколко години и най-вече, от време на време :) Хитрина е. Това за шайбите е полезна информация! До момента само обикновени винтове ( с конусна глава) в чамец съм завивал и се получава :)
cvetomir_77 - специалист
чет апр 08, 2021 12:01 ammkocev написа:
Готина масичка!
А също ползвам Kreg jig от няколко години и най-вече, от време на време :) Хитрина е. Това за шайбите е полезна информация! До момента само обикновени винтове ( с конусна глава) в чамец съм завивал и се получава :)

Аз също го имам и само веднъж завивах конусни винтове в термоплот и повече няма да го повторя. Винтовете излязоха отгоре :-D :-D :-D . За масив (по-специално за по-твърди материали) вероятно стават и конусните, но за ПДЧ и чам аз В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ няма да ползвам конусни, а другите за сега ми се струват доста скъпи (поне тук в Немско). Обаче варианта с шайбите ще го пробвам!
mkocev - специалист
В ПДЧ е доста съмнително, че ще държи винта. В чама проблема е с парчето с "джоба" , особено ако е по дължината на жилите. В повечето случаи, комбинирам "сглобката" с лепило и я ползвам колкото да прибере детайлите, а и да има някаква механична връзка. Извинявам се за разводняването на темата. Надявам се, скоро да направя и аз нещо дървено и да споделя, че напоследък само хеви метъл продукция излиза :)
radius - майстор
Тая сглобка има стремеж леко да размества детайлите при стягане, да се има предвид.
bulhomes2 - майстор
Тая сглобка се стяга след като първо си стегнал детайлите със стеги. Намират се винтове с вградени шайби - https://itt-b2b.com/vint-za-drvo-i-pdch ... avznf-4x30 Както казва mkocev - освен винтовете трябва и лепило. Аз поне никога не съм разчитал само на винтовете от тая сглобка.
Lisko - майстор
вт апр 13, 2021 9:15 pmradius написа:
Тая сглобка има стремеж леко да размества детайлите при стягане, да се има предвид.
Сещам се какво имаш предвид. Ако не е стегната предварително. (което понякога няма как да стане)
Понеже идва под ъгъл, винта избутва втория детайл настрани.

Изображение
radius - майстор
ср апр 14, 2021 8:03 ambulhomes2 написа:
Тая сглобка се стяга след като първо си стегнал детайлите със стеги.
Теоретизираш, невинаги е приложимо, нито пък бързо.
bulhomes2 - майстор
ср апр 14, 2021 9:17 amradius написа:
ср апр 14, 2021 8:03 ambulhomes2 написа:
Тая сглобка се стяга след като първо си стегнал детайлите със стеги.
Теоретизираш, невинаги е приложимо, нито пък бързо.
Досега на практика винаги съм ги стягал. Покажи един случай на теория, в който не може да се стегне! Бързата работа нали знаеш какво е за майстора?
radius - майстор
Не обичам да претупвам нещата, но в случая стягането усложнява и забавя доста процеса. Ето ти 2 примера от детската къщичка.
Прикачен файл:
IMG_20210414_143041.jpg
IMG_20210414_143041.jpg (79.82 KиБ) Видяна 1270 пъти
Прикачен файл:
IMG_20210414_143110.jpg
bulhomes2 - майстор
Не виждам никакъв проблем да се стегнат и двете преди завиване. Касата на вратата е най-лесна - само някой трябва да я натисне. Обаче си мисля, че за да имаш проблеми с разместване е възможно да пробиваш с обикновено свредло, а не степенчато. Така ли е? Моите дупки ги правя така, че видята само се пъха в стягания детайл и се започва да се завива само в насрещния.

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: