• 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 186
Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Virtex написа:
Фитилчо написа:
Много финно действате, аз съм хардкор към момента :lol:

До неделя трябва да съм покрил на паропропускливо и да съм навил контралетви и скара и чакам метални керемиди :weedman:
малко в страни от темата, но все пак :

1. на снимката вдясно, оставеното пространство между покрива и дъсчената "тереса/платформа" за прозорци ли е оставено ? Имаше тема за къщата, но не се сещам там дали имаше план :)

2. пробвал ли си металните керемеди при дъжд дали шумят ? Предполагам за тях ще е стандартно монтиране според производителя ( летви през Х см + специалните винтове )

Колко да шумят през 40 см вата? :lol:
Иначе стандартно монтиране, да ;)
Темата за къщата е назад, не съм обновявал, но сега пак я захванах. Като за сам, толкова :)
Фитилчо - майстор
Virtex написа:
1. на снимката вдясно, оставеното пространство между покрива и дъсчената "тереса/платформа" за прозорци ли е оставено ? Имаше тема за къщата, но не се сещам там дали имаше план :)
Да, има прозорци между скатовете, като единия е метър и педесет а другия седем метра стс стрехите.
План няма, освен в главата ми :lol:
Virtex - майстор
Фитилчо питах за "страничен" шум, който ще идва евентуално през прозорците ако са шумни.

Защото ще монтирам и аз такива, но вероятно догодина, затова така питах.

И понеже ще правя нещо като навес, идеята със прозорец в стрехата ми се стои доста добър.

Но да не разводнявам темата повече, ако решиш да пишеш в оригиналната тема ще питам там :)
Фитилчо - майстор
Здрасти Виртекс,

през прозорците едва ли ще има проблем, просто няма да пестя от дограма, ще сложа Алуминиева от най висок клас и троен стъклопакет, като най външното ще е триплекс, да не вземе да им дойде някоя лоша идея да го счупят и да влезат от там .

Мен не ме дразни шума от дъжд по принцип, ще видим като го затворя какво ще стане.
nikel - специалист
Вратата на склада със зимнина е готова.Сега продължавам със следващата задача. Цепене на подпалки за печката, подреждане на останалия дървен материал на стелажа и довършването на количката за дърва.
п.п.Има за доизпипване, като обера гроздето
Снимката стана "малко" нефелна,но толкова можах.

Прикачен файл

20170905_053402.jpg Тази е малко по добра

Прикачен файл

20170907_152238.jpg
Пълнежа е такъв по изричното настояване на скъпата.
20170907_152238.jpg (114.27 KиБ) Видяна 1531 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Дръжките ти наопаки :-)
Чираче - майстор
n_a написа:
Дръжките ти наопаки :-)
И пантите не са на точното място. :?
nikel - специалист
Дръжките нарочно ги сложих така защото при правилно поставяне на друга врата си навехнах пръста при отваряне.
Пояснете защо пантите не са на точното място.
Кое е точното място.
EDI - майстор
Долните са доста високо.Аз бих сложил 3 панти.
Lisko - майстор
Е са ! Това е шкаф за зимнина, вие много се перфекционизирахте.
Даже са му прекалено декоративни/скъпи пантите.
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 186

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: