Всичко за дърводелството
radius - майстор
Мдаа 2 стеги, някой да натиска касата, един вид работата ще спори :wink: .
Пробивам със степенчатото свредло в комплекта. Аз знам защо се получава това, но не ми се описва тук, който иска, може да го разбере и сам.
bulhomes2 - майстор
Ами ти разправяш, че ти се местела сглобката. При мен не се мести. И поне 2000 такива видии съм навил.
radius - майстор
Браво, много си дОбър. Айде стига сме спамили, почти се разбрахме, мисля.
Делян - специалист
Я да се включа и аз в А група с бутонките напред... :fball:

Това сътворих тези дни...

Прикачен файл:
43-gotova.jpg

и преди девет месеца...

Прикачен файл:
01-6_den.jpg

Дърводелството ми е хоби, вадя си парите с желязо. Затова изпълнението не е професионално, има много недостатъци, но пък ме кефи. Използвам ръчни инструменти и затова, и заради липса на опит, не мога да докарам перфектни срязове и съвсем точни размери. Използвам готови профили от хипермаркетите, в случая чам и акация, които често не са калибрирани точно и са осукани.
Но пък удоволствието си струва...
bulhomes2 - майстор
Уаууу. Страхотно изпълнение за първи път. Слепените дъски в ъглите ти ли ги лепи или ги купи готови?

ПП. Ще ми се да си кажа защо рядко адмирирам постовете с изпълнения на по-напредналите дърводелци във форума. Масичката на Миланов е страхотна, но той е професионалист, има всички необходими инструменти и знания и би трябвало всичко което прави да изглежда така.
Lisko - майстор
пет апр 16, 2021 10:44 pmДелян написа:
Това сътворих тези дни...
Супер е! А честито и за по-важната творба която спи вътре!

:partyman:
mavryt4o - майстор
Честито! Аз пък разказах кушетките и направих това

Прикачен файл

IMG_20210413_174910_copy_1454x1089.jpg
dbelev - специалист
Честито! Чудесни са!
cvetomir_77 - специалист
Аз отново едни тонколони леко реставрирах.

Преди
Прикачен файл:
$_57.JPG
Прикачен файл:
s-l1601.jpg


След
Прикачен файл:
$_57new.JPG
Делян - специалист
съб апр 17, 2021 9:09 ambulhomes2 написа:
Уаууу. Страхотно изпълнение за първи път. Слепените дъски в ъглите ти ли ги лепи или ги купи готови?
Благодаря!

Дъските са готови слепени профили от Пра....ер. Акациевите са внос от Виетнам :? все едно акацията при нас не вирее и не можем да си ги произведем... Таблите отстрани са от пакетираните слепени плотове 18 мм, които след разопаковане направиха лек корем.
С ръчен циркуляр и елементарен водач режа що годе точни размери. С фрезата оформям извивките.

mavryt4o, много се кефя на твоите работи. Това легло ще го изплагиатствам за вилата :rock: че имам една стая, която може да събере две легла само по този начин :lol:

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: