Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Днес, тоест вчера сътворих ето това

Изображение Изображение Изображение
themask - специалист
съб яну 26, 2019 8:47 amФитилчо написа:
Днес, тоест вчера сътворих ето това
Браво! Много подредено! :partyman:
EDI - майстор
Радиалните циркуляри са уникати, стават за всичко. :partyman:
Lisko - майстор
Този проект е готов от няколко месеца но изчаквах да се убедя че работи както се очаква. Зареждаме 6 броя 18650 (от лаптоп). Кое е интересното - слънчевия елемент е много малък. Тока на заряд е около 50 милиампера. Тока на разряд е много пъти по-голям - около 2 ампера доколкото помня - отиват за лента с 5050 диоди. Във въпросната стаичка няма контакти и не ми се прекарваше. Освен за осветление няма нужда от ток в нея.
Преди я зареждах веднъж на два месеца откачвайки батерията (тя затва има куплунг). След свързването на слънчевия елемент, тоя дерт ми отпадна.
Силната асиметрия в зарядния и разрядния ток е защото ползването е много рядко и за малко - примерно веднъж-дваж на седмица по за една минута. Това средно. Някой пък и 15-20 минути съм откарвал. При това положение няма смисъл да се дават пари за по-голям слънчев елемент.
Волтметърчето уж беше за временно там, ама като не ми трябва за нищо друго и си седи.
Завинтен е на нивото на втория етаж а средната снимка от долния ред е направена изотгоре, от тераската. Изглежда че тревата е близо, но не е.

Прикачен файл

solarcell3072.jpg
Алексов - напреднал
пон яну 07, 2019 11:12 pmmavryt4o написа:
Да станат чифт ☺ Повече бг.лененото масло за орех няма да ползвам че ефекта е поразителен след капчица вода.И да не бъда голословен.
Стана ми любопитно за проблема, който си установил при орех третиран с ленено масло и контакт с вода още повече, че бях направил няколко дъски за сервиране и обработени с ленено масло и вакса, които още не са влезли в експлоатация, пък в същото време забелязвам, че производители на дъски от орех използват ленено масло и не съм чел за този проблем. Във връзка с горното експериментирах като намазах една дъска от орех еднократно с ленено масло и един участък от нея минах и с вакса /с карнауба/ след изсъхването напръсках обилно с вода. Резултата: 1. В участъка с вакса водата се събра на едри капчици и чак до 8 часа след напръскването още се наблюдаваха неизпарени капки /дъската беше в студено помещение/. 2. Върху зоната само с ленено масло водата се беше разтляла равномерно и на 2-рия час от напръстването вече не се забелязваше /вероятно изпарила, по-малко вероятно да има попиване/. 3. След 24 часа не забелязах видими промени в текстурата от преди третирането с вода, ако се появят ще информирам своевременно.
Снимки:
Прикачен файл:
IMG_5138.JPG Преди напръскването
Прикачен файл:
IMG_5146.JPG 30 мин. след напръскването
Прикачен файл:
IMG_5171.JPG След напръскването с вода

Ще е любопитно колегата да сподели при какви обстоятелства - вид ленено масло, време на контакт с водата, др. обстоятелства и след какъв период се появяват петната. Мисля, че ще е полезна информация за да избягваме евентуални грешки в бъдеще.

И по темата ето и част от гореспоменатите дъски.
Прикачен файл:
IMG_5124.JPG
Прикачен файл:
IMG_5125.JPG
Фитилчо - майстор
Браво Алексов! Готини неща
Аз така сътворих днес! Бийсмаер фенс.... утре продължаваме

Изображение Изображение Изображение Изображение
mavryt4o - майстор
масичка

Прикачен файл

2019-02-02 11.25.42-1024x768-800x600.png
la_bamz - специалист
Браво !!! Красиво е !
cvetomir_77 - специалист
Определено си майстор! И на мен ми харесва.
Фитилчо - майстор
До тук я докарах засега :?

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: