• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 187
Всичко за дърводелството
Гост - специалист
colyo написа:
Относно скарите за по-крив........много рядко са с еднакво сечение, но ако са - стават.
Направо ти давам линк към клипчето https://www.youtube.com/watch?v=UzdbB47HdU4
Е, то клипчето си е клипче, ама дай една скица с некой и друг размер. Все пак са 5 вида летви. Не се стискай...
Иначе- Браво. =D>
kendal - специалист
Той градския ти е дал всичко,погледни линка под видеото :cool: .
Гост - специалист
Да, извинявам се. Кой да чете текста отдолу... Нямам навик да следя коментарите по клиповете...
kendal - специалист
Ивайло приятелю кефа е голям след добре свършена работа,поне като гледам снимката ти :cool: .

Прикачен файл

19511392_949485458527741_6480132133639886348_n.jpg
mavryt4o - майстор
kendal написа:
Ивайло приятелю кефа е голям след добре свършена работа,поне като гледам снимката ти :cool: .
Чесно казано кефа ми е докато видя и пробвам готовия продукт.След това пак се заформя нещо ново ииии така докато пак го реализирам.Мисля че това е моето призвание в живота и така постигам своето вътрешно удовлетворение.Опорочава го малко нуждата да работя за пари. Но уважението и отношението на клиентите към мен и работата ми ме държат.Пресен пример вчера.Звънят ми от софийска фирма за бутикова мебел предлагат ми съвместна работа.Дойде ми като гръм макар че после навързах нещата.Аз нали съм все самокритичен казах че може и да се пробвам :lol: Самото отношение ме изкефи почесаха егото ми така да се каже. :-D
Фитилчо - майстор
Почнах да си правя вратата. На малцова сглобка. Ще има и изненада между дъските, но нея ще я покажа по-късно :cool:

Общо взето са готови и изшкурени, довечера ще реставрирам едно ренде 10 за да мога да изчистя хубаво самата сглобка.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
kendal - специалист
Хубав дъб,беловината на втората и третата дъска отляво надясно не те ли дразни?
Фитилчо - майстор
Благодаря .
Ами не, напротив. Харесва ми комбинацията . Аз обичам да правя неща с контраст в тях. Нарочно е търсен ефект. Иначе не ми беше проблем да оставя само сърцевината. :wink:
kendal - специалист
Това е по важното,щом ги правиш за себе си,давай показвай от време на време как върви прогреса.
Фитилчо - майстор
kendal написа:
Това е по важното,щом ги правиш за себе си,давай показвай от време на време как върви прогреса.
:drinkers:

Ще пускам снимки. Довечера ще бачкам по две рендета. Довършвам едно малко (101) и почвам 10-ката за чистене на ъгловата сглобка.

Вътре във сглобките между дъските ще има неръждаема ламарина, поради това трябва да са перфектни на размери....
А малкото ми трябва за фаски между дъските...
При него е много зле положението, има доста много язви навсякъде и ще трябва малко по сериозно шлайфане. Ще пробвам довечера странично на банцига със сложена шкурка, защото страниците не са равни и много кофти се шкурят на ръка. Дано да стане ок :?

Изображение

Изображение
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 187

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: