Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
чет апр 09, 2020 9:12 pmLion15 написа:
чет апр 09, 2020 9:01 pmmavryt4o написа:
И аз полека - лека оборудвам трапезарията отзад напред.
Еее супер са.
Браво колега.
Вдъхновяваш ме.Трябва в този стил да пробвам да направя столче някой път.
Скоро ще е,с тая скука покрай карантината....
И мен много ме вдъхновява този стил но натрупа известно количество талаш преди да се престраша да го пробвам. Както каза Еди и аз съм дете на форума. Постоянно досаждах тук сега ги тормозя по-малко но винаги са ми давали добри съвети. Само едно ще ти кажа мислиш ли в тази насока неминуемо нещата се случват едно по едно но се случват.
Lion15 - специалист
чет апр 09, 2020 9:39 pmmavryt4o написа:
чет апр 09, 2020 9:12 pmLion15 написа:
чет апр 09, 2020 9:01 pmmavryt4o написа:
И аз полека - лека оборудвам трапезарията отзад напред.
Еее супер са.
Браво колега.
Вдъхновяваш ме.Трябва в този стил да пробвам да направя столче някой път.
Скоро ще е,с тая скука покрай карантината....
И мен много ме вдъхновява този стил но натрупа известно количество талаш преди да се престраша да го пробвам. Както каза Еди и аз съм дете на форума. Постоянно досаждах тук сега ги тормозя по-малко но винаги са ми давали добри съвети. Само едно ще ти кажа мислиш ли в тази насока неминуемо нещата се случват едно по едно но се случват.
Така е.
Като работя много се успокоявам и правя всичко със желание.
Искам да дойде време да работя това като професия,както каза има ли насока всичко се случва.
И не да го правя с основната идея печалба,защото мислиш ли само за пари всичко отива по дяволите.Пример с едни дърводелци които имаха малък цех до нас.
И аз ще има да ви досаждам от сега нататък... :-D
EDI - майстор
А, аз съм си любител, трудно се приемам за майстор.Знам едно, друго, експериментирам, но имам много да уча.А понеже ми е чисто хоби, не бързам за никъде :lol: .Форумния принос е най-вече да нахъса мераклията и да му покаже, да види на снимка, едно, друго, да му даде увереност.Многото и важното е мерака и постоянството да се опитва и да не се спира след неуспех.
Lion15 - специалист
чет апр 09, 2020 9:57 pmEDI написа:
Многото и важното е мерака и постоянството да се опитва и да не се спира след неуспех.

Ей тва е много важно.
Може би най-важното.
И аз колко неуспехи съм правил,на някои проекти.
Примерно миналата година си правих кухненска маса,но оплесках някои размери и стана една .....
Но не се отказах и се мъчих два дни,и стана както трябва.
И имам ли мерак за нещо не се отказвам.
Е преди след обяд един съсед видял пейката и ме пита дали ще му направя на него с/у заплащане.
Казах му,че не се занимавам с поръчки и вика:
''Айде де.Моля те.
И в магазина има,но ти ще я правиш с мерак и ще е по-качествена от магазинските боклуци за по 100 лева."
За сега му отказах .
Не го правя за печалба правя го за удоволствие.
Lisko - майстор
Въпрос към другите дето работят на двора. Още не съм измислил решение на тоя проблем:
Хвърчи талаш и се лепи по джоджена и други подправки които растат наблизо. Няма как да отида по-далеч, щото ако отида, ще ме псува съседката която простира на един дълъг шнур в нейния двор.
Buliviv - специалист
чет апр 09, 2020 9:57 pmEDI написа:
А, аз съм си любител, трудно се приемам за майстор.Знам едно, друго, експериментирам, но имам много да уча.А понеже ми е чисто хоби, не бързам за никъде :lol: .Форумния принос е най-вече да нахъса мераклията и да му покаже, да види на снимка, едно, друго, да му даде увереност.Многото и важното е мерака и постоянството да се опитва и да не се спира след неуспех.
Подкрепям напълно.
Аз също съм нещо като "форумно дете" и както каза Маврутчо доста досаждах с елементарни въпроси и най - вероятно ще продължа с тях :-D
Но точно този форумен принос доста често ме е нахъсвал и съм се справял с разни задачи съотносими към механици и шлосери, особено в сферата на машините за дърводелство. Когато започнах буквално имах един огрооооомен мерак и почти нулеви знания и оборудване.
П.П. : мераки си остана и форума редовно ми дава идеи и ме мотивира за разни проекти
Lion15 - специалист
чет апр 09, 2020 10:29 pmLisko написа:
Въпрос към другите дето работят на двора. Още не съм измислил решение на тоя проблем:
Хвърчи талаш и се лепи по джоджена и други подправки които растат наблизо. Няма как да отида по-далеч, щото ако отида, ще ме псува съседката която простира на един дълъг шнур в нейния двор.
И аз имах този проблем с джоджен.
Слагам едно голямо парче фазер над тях и после го махам.
Помага до някъде,но джоджена ми е на площ 1на 40 см в ъгъла.
Делян - специалист
чет апр 09, 2020 10:29 pmLisko написа:
Въпрос към другите дето работят на двора. Още не съм измислил решение на тоя проблем:
Хвърчи талаш и се лепи по джоджена и други подправки които растат наблизо. Няма как да отида по-далеч, щото ако отида, ще ме псува съседката която простира на един дълъг шнур в нейния двор.
И при мен е така, но талаша се лепи по цветята на жената, заради което бучи като хималайска мечка :mrgreen:

Но засега успявам да я залъжа, че талаша служи и като мулч, за да не расте треволяка :-D
EDI - майстор
Два, три кола и голям найлон от към талаша.
radius - майстор
Малко офтопик, защото го започнах преди 2 години, а не днес :lol:
Парапет. Бял бор сушен няколко години на талпи, лично набичен, рендосан и щрайх(мосан) :) .
Грунд на Dufa и 3 ръце хибриден лак на Dufa (Еди ме зарази).
Точно така исках да изглежда и съм доволен от резултата, всички размери бяха свалени до мм и мазането беше в гаража преди монтажа.

Прикачен файл:
20200325_180845.jpg
Прикачен файл:
20200406_122952.jpg
Прикачен файл:
20200406_123009.jpg

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: