Всичко за дърводелството
Andri01 - майстор
Преди години направих подобна преграда,но беше шарнирна. От вътрешната страна на дъската,2 болта М6 неръждаеми към вертикалите и се сваляше на долу. Така се скриваше и не заемаше място. :partyman:
stridata - специалист
Добре си се справил, ама с тоя лазурен лак ще умиришеш душата на детето. Купи си една малка разфасовка масло, вакса или каквото и да е еко продуктче. Мислете задравето си бе хора, да не говори за децата ви!

П.п.
Само да кажа, че водното отделя по-дълго време "гадости" във въздух. Всичко което е с втъвридетл мирише повече, но заради втвърдитела изсъхва по бързо и спира да отделя. И това въобще не говориме за това което усещаш като миризма, говориме когато не го усещаш..... :partyman:
lyubohar - майстор
Много мислих да го направя сгъващо,скриващо.
Няма начин да се пусне м/у матрака и страницата.
Там има подпори за матрака,освен това той влиза много плътно в леглото и няма място.
Планките влизат едва и на 45мм.дълбочина.
Детето спи 1-2 пъти в седмица и през останалото време преградата ще се маха.
Предстои да се намери и за неговото легло у тях,но пак матрака влиза дълбоко в леглото и
почи не се намират подходящи сгъваеми.

А аз си мислех,че боите на водна основа са по безопасни.
То тогава ще ми е по лесно с някаква вакса.
EDI - майстор
Абе, прав си Юли, ама едно време само нитро и алкид имаше, що лак сме осмукали и на, живи сме и ракията ни върви добре. :lol:
la_bamz - специалист
Цяло лято подхвърлям едни череши и една малка крушка. Дойде и тяхното време :)
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
1.jpg
Малко са некачественни снимките, но излезнаха доста красиви неща.
mavryt4o - майстор
съб ное 03, 2018 8:50 amla_bamz написа:
Цяло лято подхвърлям едни череши и една малка крушка. Дойде и тяхното време :)

3.jpg
2.jpg
1.jpg

Малко са некачественни снимките, но излезнаха доста красиви неща.
Така така заприходявай.Ще ги обработваш ли с някаква отрова за гадинки?И мен вече ме сърбят ръцете и се чудя кой шкав от пдч да изхвърля та да си създам работа.
la_bamz - специалист
Да, всички янове минавам или с боя или с лепило в краищата(каквото имам) и пръскам от двете страни с един химикал, против гадинки и плесен. Не знам как се казва, имам прител който има голям цех, и ми го носи. Само знам, че всеки път ме предупреждават по няколко пъти, че е само за външно ползване. Върши супер работа. Пример : дървата за огрев бяха подпрени 6-7 месеца на един орехов материал обработен с тази химия. Преди 2 седмици прибрахме дървата, повече от 20 % имаха дървояд. В ореха няма ни една дупчица :).

ПП ... Принципно не съм фен на химиите, но нямам къде да суша под навес и всичките ми янове и трупи са навън за това се "застраховам" :)
npelov - специалист
От доста време не бях правил нещо. Пластмасовото стелажче за плодове се разпада вече и ме принуди да направя това дето го планирах от 1-2 години :).
Дъното е от шперплат бреза от баухаус страните са от чам а вертикалните летви - тик. Финиша е датско масло - 2 ръце. След това минах дъната и отвътре с полиуретанов лак на Sokrates - MOVIpur - 3 ръце. Лака е необходим за да може да се мие ако нещо се развали вътре.

П.П. къде мога да намеря качествен шперплат за мебели.

Прикачен файл

D70_8571a-web.jpg
Последна промяна от npelov на нед ное 04, 2018 8:29 pm, променено общо 1 път.
mastodonta - специалист
Какво му е на шперплата в Баухаус? Аз ползвах от техния брезов шперплат за направата на таблени вратички и съм доста доволен.
Chefo77 - майстор
Ехеее, стелажчето е страхотно!!!

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: