• 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 186
Всичко за дърводелството
la_bamz - специалист
Днес в дъжда, нямаше никаква работа в офиса, та колегата ме пусна да си довърша сгъваемите магаренцата. От 2 години се каня да си направя помощни магарта, и все не остава вртеме, но сега се налага да си направя сгъваема маса за офиса и идеята е да е 2 магарета с плот, да можем лесно да я прибираме вечер и да не е много претенциозна, защото на нея издухваме от прах прашни машини. И нали не съм много опитен, реших първо да си направя за работилницата магарета ( така или иначе след време няма да приличат на нищо ), ако нещо объркам или не се получи. И вече другите да са по- .. уж хубави, за това и тези са по-шарени и не чак толкова доискусурени. Финиша е само масла ( на светлото, долния плот е с цвета на тъмното, но маслото още попитва ):
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
5.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (71.03 KиБ) Видяна 2245 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (92.12 KиБ) Видяна 2245 пъти
На мен ми хареса как се получиха, доста са стабилни .. аз съм 120 литра и ме издържат да скоча върху тях :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Благодаря ти за магаренцата! Човек от разсеяност понякога си затъва ненужно в проблеми :-) От доста време умувам как в ателиенцето да имам голама маса за кроене, че няма място... Ама кой да се сети за магаренца и плот
Делян - специалист
И моите магарета са почти същите, но твоите са по-изпипани, браво.
Разликата е, че аз оставих двата крака с пантите независими един от друг, "пияни" :)
Така всеки крак си заема самостоятелна позиция при неравен терен, тъй като ги използвам само на открито на вилата, и магаретата стават наистина страшно стабилни. За разлика от стълбата или масата, под които винаги трябва да подложиш нещо под краката, за да са стабилни и пак се клатят.
hard_core - специалист
Ето го и моя първи опит с нещо от дърво. Със сигурност не е идеално, но за мен се получи екстра! :-D
Матеряла е иглолистен/от Ба****с/. Лака е на Belinka тониран/като цвят се разминава с мострата от магазина...стана по червен/

Прикачен файл

cvetarnik.jpg
EDI - майстор
Хубаво се е получило, браво. :partyman: Жената доволна ли е, всичко е наред.
mavryt4o - майстор
Първи опит в столарството.На вид простите столове биле доста пипкава работа да сглобиш 12 елемента и всичко да пасне.Отне ми 2 дни при положение че ползвах бисквитки а не чеп и длаб.

Прикачен файл

2018-06-07 10.51.26.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юни 07, 2018 11:40 ammavryt4o написа:
... На вид простите столове биле доста пипкава работа ...
Удобни ли са?
:)
lyubohar - майстор
Като гледам-надали са удобни.
За гости-да не се застояват! :-D

Обаче колегата се е справил много добре.
Поздравления.
bulhomes2 - майстор
На следващите дали няма да е по-добре да им обърнеш пречките на 90°? Че сега не може да си завираш петата под стола...
mavryt4o - майстор
чет юни 07, 2018 12:48 pmn_a написа:
чет юни 07, 2018 11:40 ammavryt4o написа:
... На вид простите столове биле доста пипкава работа ...
Удобни ли са?
:)
Честно казано не особено.Мисля че с тапицерия би било доста по-меко на дупарата :-D проблема вече е на клиента
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 186

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: