Всичко за дърводелството
gandonov - специалист
Привет на всички,

За съжаление имам само основни познания за работа с дървообработващи инструменти и машини, а ми се ще да науча повече. Не става дума да придобивам професия и да си изкарвам прехраната с дървообработване, а по-скоро за хоби занимание.

Та си мислех, че посещение на един практически курс със сигурност ще ми е от полза.

Става дума за придобиване на основни умения за работа с дърво:
  • - работа с основи ръчни инструменти, ренде, циркуляр, абрихт, щраймус ...
    - струговане
    - работа с фреза
    - направа на основни сглобки/мебели
    - ... и не се интересувам от дърворезба
Дали сте чували за подобни курсове?
Някакви курсове за професионално обучение, клавификация или нещо подобно?
... и да са в София по възможност :-)

Благодаря предварително.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Такива курсове няма. Има за декупаж.
Колко пари ти се дават?
gandonov - специалист
n_a написа:
Такива курсове няма. Има за декупаж.
Колко пари ти се дават?
"Декупаж" ми звучи като апликиране ... освен ако не е някакъв непознат за мен термин в дърводелството. Например значещ: изрязване на детски играчки с контурен трион :?:

Аз намерих накакъв списък на сайта на Агенцията за проф. обучение, но не вярвам рално да се провеждат такива курсове.
Все пак им изпратих мейл, пък ще видим.

Прикачен файл

navet.png
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това доста се различава от онова, но щом те устройва, супер
Аз си мисля, че просто си наплашен, че не умееш. По принцип е достатъчно да не си роден с две ръце в*ъз, да си купиш инструментите, да гледаш ютуб клипчета и да действаш
Илчо Илиев - майстор
То и кучето доста гледало.....
cvetankirilov - специалист
да живей тубатааааааа. :partyman: кучето не е човек нали така :wink: А сега сериозно. Колежката е много права. Зависи какво искаш да направиш, гледаш си клипчета и действаш.Аз примерно се научих на доста неща, точно по този начин. Гледам го аз тиквеника и си викам- абе и аз мога така, не са ми в гъзо ръцете. И почваш опити, проба-грешка, разваляш някоя друга дъска и малко по малко започва да се получава, това е. а и да четеш форума и да питаш без срам за всичко, колегите са доста отзивчиви. :) а нали става въпрос за хоби работи все пак ........
ky-kyy - майстор
Само варди пръстите, че като станеш на моите години, ще ти трябват :wink: Иначе, с гледане и питан, се научава всичко. Мерак да имаш.
gandonov - специалист
n_a написа:
Това доста се различава от онова, но щом те устройва, супер...
Ами не знам дали ме устройва, защото на сайта курсовете нямат никакво описание.
Надявам се да ми изпратят подробности.
Илчо Илиев написа:
То и кучето доста гледало.....
:wink: Основни инструменти имам, и филми съм гледал ... ама с гледане става баааавно.
Пък и само 2 ръце имам. Засега със съответния комплект пръсти. Още не съм ги прежалил.

Благодаря все пак.
Ще пиша, ако намеря нещо подходящо.
П.П. А и ще питам, надявам се преди да сътворя някоя епохална щуротия. :)
Илчо Илиев - майстор
gandonov написа:
Пък и само 2 ръце имам. Засега със съответния комплект пръсти. Още не съм ги прежалил.
АЗ това имах в предвид, там показват мнооого неща,но не казват как да се пазиш,а това е възможно най-важното..
Успех в начинанията и преди всичко БЕЗОПАСТНОСТ!!!!!!!!!
Георги Иванов(алцек) - специалист
Колега gandonov,само не си мисли че ако има някакъв курс макар и шест месечен в което ама мноооого се съмнявам,те едномесечен нямат,ще се научиш по бързо отколкото с гледане на клипчета и постоянни проби и опити.
На курса ще ти изсипят сух материал във вид на знания както самосвал изсипва товара си,кой чул чул,кой разбрал разбрал.Не ги интересува дали си се научил,по-важно за тях е да отбият номера и да ти вземат парите.
Тези пари които ще дадеш и времето което ще загубиш ходейки на курс по-добре ги дай на някой дърводелец и да ти определи например час,два и край него ще се научиш на това което те интересува и вълнува.Според мен това е начина,щом искаш някой да те обучи предварително.

Тема "Практически курс по дърводелство?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: