Всичко за дърводелството
dido.dimitrov - напреднал
mavryt4o написа:
260 или 255 ако е отрязан голям 510 на 2 дебел 3 широк 25мм
Благодаря за отговора - като бях свалил вала за смяна на лагерите замерих(с рулетка) дълбочината на канала за ножа и ми се стори че ширината на ножа ако е 30 мм май ще стърчи много и затова попитах. Да ви питам още нещо - при настройването на ножовете, ножа колко трябва да стърчи извън вала и трябва ли да стърчи изобщо?
bulhomes2 - майстор
Май нищо не си разбрал дотук. Виж тая тема, не е много дълга - http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=35&t=44042
mavryt4o - майстор
dido.dimitrov написа:
mavryt4o написа:
260 или 255 ако е отрязан голям 510 на 2 дебел 3 широк 25мм
Благодаря за отговора - като бях свалил вала за смяна на лагерите замерих(с рулетка) дълбочината на канала за ножа и ми се стори че ширината на ножа ако е 30 мм май ще стърчи много и затова попитах. Да ви питам още нещо - при настройването на ножовете, ножа колко трябва да стърчи извън вала и трябва ли да стърчи изобщо?
Ами затова ти писах 25ММ да не повтаряш моята гимнастика с рязане на ножа.Също ти писах в точка 2 за как се поставя ножа ама май само се хабя чети за теб го пиша ножовете да излизат от вала колкото е фаската на заточване около 5мм и гледай да си много точен и в двата края фаската ще те води .
dido.dimitrov - напреднал
[/quote] Ами затова ти писах 25ММ да не повтаряш моята гимнастика с рязане на ножа.Също ти писах в точка 2 за как се поставя ножа ама май само се хабя чети за теб го пиша ножовете да излизат от вала колкото е фаската на заточване около 5мм и гледай да си много точен и в двата края фаската ще те води .[/quote]

Това с фаската съм го пропуснал - извинявай.
Благодаря ти за отговорите.
Алексов - напреднал
Здравейте, темата е малко старичка, но мисля, че е подходяща за дискутиране на въпроса, който ме вълнува. На доста от този тип машини взети на старо повърхността на плотовете е в лошо състояние вследствие неправилно съхранение и дори излагане на атмосферни условия. Интересува ме как биха могли да се изшлайфат? Разговарях със специалисти работещи на плосък шлайф, но се оказа, че няма как /или е много сложно/ да се захванат стабилно за магнитната маса и ми отказах. Моля ако някой има някаква идея да я сподели.
bulhomes2 - майстор
Не е ясно за какъв абрихт питаш. Защото моя си го шлайфах на плосък шлайф и не съм имал проблеми. Един познат дори си беше шлайфал и двата плота в сглобено състояние (най-доброто). Вероятно тези със шлайфа, към които си се обърнал, са имали малък шлайф и са ти казали, че те не могат. Не, че изобщо не може.

ПП. Аз първо минах обратната страна на плотовете на фреза, за да има база за шлайфа.
Алексов - напреднал
bulhomes2 написа:
Не е ясно за какъв абрихт питаш. Защото моя си го шлайфах на плосък шлайф и не съм имал проблеми. Един познат дори си беше шлайфал и двата плота в сглобено състояние (най-доброто). Вероятно тези със шлайфа, към които си се обърнал, са имали малък шлайф и са ти казали, че те не могат. Не, че изобщо не може.

ПП. Аз първо минах обратната страна на плотовете на фреза, за да има база за шлайфа.
Става въпрос за тези комбинираните машини - Якорудски, Доспатски и др. като този от темата. Шлайфа е голям - 400 до над 1000 мм.
bulhomes2 - майстор
Плотовете тогава би трябвало да са равни. Преди време търсих голям шлайф за плотовете на един циркуляр и наистина трудно се намира. Напръскай ги с ръждепреобразувател и с телена четка (най-добре за ъглошлайф) и ще светнат! Като свършиш ги мазни леко с парафин!
mavryt4o - майстор
Ако е само ръжда не е болка и само с работа дето се вика може да се излъскат.Но има нещо друго което се наблюдава умора на материала предимно първия плот си провисва 1-2 мм в началото и както казвате майстор с шлайфа.Как се позиционира плота на масата на шлайфа не ми е ясно!?
bulhomes2 - майстор
Я питай тия какво ще ти кажат - http://zshm-as.com/services/

Тема "Регулиране на плотовете на абрихт ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: